Nastřihne se oko a šperk se do něho zasune

Tato procedura Lucy zaujala, protože se šperkem v oku bude rozhodně výjimečná. Implantace šperků do oční bulvy totiž není příliš obvyklá procedura. Zatím byla provedena asi jen stokrát, ale pouze v Evropě a Los Angeles, v New Yorku doposud nikdy.

Lucy je tedy první, kdo v tomto městě nosí v oční bulvě malé srdíčko. Musela ovšem napřed najít jediného oftalmologa, který jí byl tento zákrok ochoten provést. Dr. Emil Chynn si řekl o 3 000 dolarů a nevidí na proceduře nic špatného. „Je to pro mě jen další způsob, jak posunout oftalmologii,“ řekl.

Zákrok vypadal opravdu naprosto nevinně a jednoduše. Vystačil si s lokálním umrtvením a malými nůžkami, kterými doktor Chymm provedl drobounký řez na povrchu Lucyiny oční bulvy. Tím vytvořil jakousi kapsu mezi spojivkou a bělmem, do které pak umístil tenoučký šperk.

Zákrok není schválený, ale podle všeho u něho skoro nic nehrozí

Doktor Chymm na adresu zákroku poznamenal: „Je to velmi tenký kousek platiny, který se vkládá do povrchové části oka, takže nehrozí oslepnutí, ani žádné jiné vážnější komplikace. Lucy by mohla mít jen malé místní krvácení, při nejhorším infekci, kterou by vyléčila antibiotika.“

Další odborníci ovšem před podobnými zákroky varují, protože vsazování šperků do očí není ještě oficiálně schváleno jako dostatečně bezpečná metoda. Případní zájemci o proceduru jsou varováni, že nebyla schválena FDA.

Šperky v oku si můžete nechat měnit podle nálady

Klinika, kde působí Dr. Chymm však považuje zákrok za bezpečný. Platinové šperky pro oči jsou totiž opravdu tenoučké, takže je necítíte, ani když mrkáte. Dají se také kdykoliv snadno vyndat, nebo dokonce vyměnit za nějaké jiné, sezónní. Tak byste například mohli vyměnit vánoční hvězdu za valentýnské srdce.

Sama Lucy říká, že polovina jejích přátel je sice zděšená, co si to nechala dát do oka, ale druhá polovina si myslí, že je to strašně cool.

Rozhodně je to zajímavá alternativa zdobení těla, ale oko je přece jen oko, já osobně bych si prostě jen nechala udělat další tetování, kdybych se už sama se sebou nudila.