Dominantou každého obývacího pokoje bývá zpravidla sedací souprava. Slouží k provozování oblíbené „sportovní“ činnosti, které familiárně říkáme gaučink. Ovšem kromě povalování a sledování televizních programu slouží sedací soupravy i k posezení při kávě, pohoštění návštěv či k rodinným oslavám. Sedací souprava musí splňovat hlavně požadavky na pohodlné sezení.

Podle velikosti prostoru si můžete vybrat sedačku jednoduchou, rohovou nebo sedací soupravu ve tvaru písmene U. Sedací soupravy dělíme také podle toho, zda mají či nemají úložný prostor. Rovněž výběr materiálů je velký. Nejčastějším typem jsou čalouněné sedací soupravy. Současné moderní látky lze snadno prát, takže obývací pokoj může být stále jako ze škatulky. Dalším typem potahu je eko-kůže nebo pravá kůže. Kožená sedací souprava působí dojmem luxusu a komfortu. V obou případech se jedná o velice odolný materiál, který při správném ošetřování vydrží dlouhou řadu let.

Televizní stolek

Televize se pro většinu z nás stala tak trochu členem rodiny, který nám slouží hlavně při nepříznivém počasí, trávíme u ní večery, slouží nám k zábavě i k poučení. Pro svou důležitost si zaslouží svůj kousek místa v obýváku nebo třeba v ložnici. Pro správné umístění, kdy výška obrazovky by ideálně měla být v úrovni očí při sezení, nejlépe poslouží televizní stolek. Může mít nejrůznější velikost a tvar, ale měl by odpovídat televizoru, ať už se jedná o Plazmu, LCD, LED nebo klasickou hlubokou CRT. Ideální televizní stolek má prostor pod televizí, kam lze umístit třeba DVD přehrávač, set-top box nebo herní konzoli.

Obývací stěny

I když se prosazuje trend minimalizace a úspornosti, čemuž odpovídají například komody, stále se v obývácích uplatňují obývací stěny. Zdaleka to již nejsou masivní těžké skříně, ale moderní vzdušné stěny, které slouží k ukládání spousty věcí, od skleniček a porcelán až po knihy. Obývací stěna je vhodným řešením k zakrytí nejdelší volné zdi v obývacím pokoji. Z hlediska sestavování stěny a manipulace je ideální nábytkový systém, který již není pevně spojen v jeden celek. Jeho výhodou je také možnost rozestavení skříněk podle svých představ. Veškerý výše uvedený sortiment obývacích stěn, sedacích souprav, televizních stolků i dalšího nábytku najdete v e-shopu Dona-shop.cz.

Related Posts