Vždy jste si přáli klidný a příjemný domov? To by chtěl každý, ovšem ne každý se ho dočká. Stačí narazit na hlučné sousedy a problém je na světě. Obzvláště u panelových bytů je dobře známo, že je zde vše slyšet. V naprostém tichu často slyšíte každé slovo, které si povídají vaši sousedé. Pokud jsou vaši sousedé hlučnější nebo máte jiný spánkový režim, může být váš život značně znepříjemněn.

Mnoho lidí je nepříjemným hlukem natolik otráveno, že se raději odstěhují, než aby ho snášeli i nadále. Je takové extrémní řešení zapotřebí? S hlukem se dá bojovat a existují účinná řešení, která výrazným způsobem sníží hlučnost a umožní vám, abyste mohli spokojeně žít bez hluku, který vás tolik obtěžuje. Představte si vrstvu materiálu, který je umístěný na stěnách, stropu nebo podlaze, a pohltí většinu hluku. Aplikace neprůzvučných materiálů je velmi populární a existuje mnoho firem, které vám provedou kvalitní odhlučnění prostoru.

Akustická pěna

Velmi oblíbeným řešením je aplikace akustické pěny Silent Foam 120. Používá se jak na stěny, tak i na stropy. Obvykle se používá v kombinaci s dalšími neprůzvučnými materiály, mezi které paří deska Gecon, Wolf, nebo pás Index. S pomocí kombinace těchto materiálů spolehlivě odhlučníte prostor. Pokud už nedokážete dále snášet hluk, obraťte se na Potichu.cz, kde vám mohou zajistit odhlučnění na klíč.

 

Kročejová izolace

Aplikace kročejové izolace je skvělý způsob, jak zmírnit hluk, který se rozléhá mezi jednotlivými poschodími. Kročejové izolace mají podobu tenkých, ale účinných izolací, které se pokládají pod parkety, dřevěnou podlahu, plovoucí podlahu nebo i vyrovnávací potěr. K dispozici je vám mnoho materiálů podle typu podlahy. Ačkoliv je tloušťka izolace jen 6-9 mm, tak dokáže prostor odhlučnit až o 35 dB. Pro více informací doporučujeme navštívit web krocejovaizolace.cz.