Chytrá řídítka dají vašemu kolu blinkry

Helios Bary jsou inteligentní řídítka pro cyklisty. Mají v sobě totiž zabudovanou GPS, Bluetooth a zadní LED diody, které dokážou fungovat jako blinkry. Když si zadáte před jízdou cíl do připojeného telefonu, řídítka vás navigují a zadní diody automaticky blikají podle toho, kam se chystáte zahnout. A to je celkem praktické, ne?

Anemometr vám změří rychlost větru, ať jste, kde jste

Vaavud Wind Meter je šikovná pomůcka nejen pro modeláře, kteří se právě chystají se svými modely létat, ale pro všechny, kteří potřebují příznivý vítr. Kapesních anemometrů je na trhu dost, ale tenhle od dánského start-upu Vaavud v sobě nemá vůbec žádnou elektroniku. Je to jen plastová otočná růžice se dvěma magnety, která se upevňuje na smartphone. Při jejím otáčení se mění magnetické pole a aplikace z těchto změn dokáže vypočítat rychlost větru. Neuvěřitelné!

Opravářská souprava ve švýcarském noži? Proč ne!

Extrémně skladné a působivě vypadající nářadíčko pro cyklisty vyrábí Victorinox. Specializuje se na různé druhy švýcarských armádních nožů, a co se víc hodí ke zkompletování do nože, než nářadí?

Pro 3D tisk už nepotřebujeme být precizní virtuální modeláři

Je tu totiž stolní skener MakerBot Digitizer, který dokáže naskenovat objekt vysoký až osm centimetrů a převést ho na 3D soubor, který se dá použít jako podklad pro 3D tisk. Nejvíc se asi bude hodit pro sochaře, modeláře, designéry, architekty, ale také učitele.

LED žárovka, která vypadá jako ta klasická

Vypadá jako zajímavě stylizovaná klasická žárovka, ale je to LEDka z materiálu, ze kterého se vyrábějí tištěné spoje. Dá se sehnat v bílém a černém provedení a vypadá opravdu neotřele designově.

Náramek, co se spřáhl se smartphonem, aby nás udržel fit

Do početné řady doplňků k našim smarphonům patří také různé náramky, které nám pomáhají pečovat o zdraví. Když se propojí s příslušnou aplikací, dokážou počítat spálené kalorie nebo ušlou vzdálenost či počet kroků.

Aby se nám už nikdy nezatoulalo dítě nebo zavazadlo

K tomu nám pomůže Trakdot. Je to malinká krabička s GPS modulem, kterou prostě zastrčíme svému dítěti do kapsy nebo do svého zavazadla a budeme moct sledovat každé jejich hnutí. A protože design vládně světu, můžeme si Trakdot vybrat hned z několika módních barev.

Taky zapomínáte zalívat květiny? Ochrání je Flower Power!

Tak tohle je obzvláště roztomilý gadget – pomůže totiž našim rostlinám přežít. S Flower Power přišla firma Parrot a perfektně demonstruje úžasně široké využití mobilních technologií. Hlídač květin je jednoduchý. Čidlo v designu větvičky zapíchneme do hlíny, propojíme ho s mobilní aplikací a ta pak vyhodnocuje podmínky, které rostlinka má a nahlásí nám, když jí něco chybí. Geniálně jednoduché a extrémně funkční!

Průsvitná pračka se možná nikdy nebude prodávat, ale je děsně hustá!

Bohužel, koupit se asi nedá, prototyp představil čínský výrobce Haier, aby se pochlubil, ale měli jsme dojem, že bychom vás o tuhle parádu neměli připravit. Ta dá! Pohleďte na průsvitnou pračku! Vypadá báječně a při praní by nám nepožírala ponožky. Tak třeba se jí jednou i dočkáme…