Na světě existuje nespočet barů, ale jen několik jich je natolik unikátních, aby vás dokázaly zvednout ze židle a přesvědčit, abyste se za nimi vypravili přes půl světa. Například na snímku výše můžete vidět restauraci The Rock v Zanzibaru. Je přístupná pouze lodí nebo každému, kdo k ní doplave. Vychutnat si tam můžete tropické nápoje, ale i studené pivo. Představíme si i další úžasné bary, které doslova lákají k návštěvě.

Sugarloaf Kiosk, Rio de Janeiro, Brazílie

Pokud si budete chtít zajít na drink v Sugarloaf Kiosk, který je posazený 395 metrů nad Riem, budete tam muset docestovat lanovkou, případně na skálu vylézt. Kromě skvělých nápojů si vychutnáte zejména krásný výhled do okolí.

Baobab Tree Bar

V Jižní Africe si můžete zajít na drink do 6000 let starého stromu. Baobab Tree Bar je bar, do kterého se vejde pohodlně až 15 lidí. Jedná se o bar vybudovaný v jednom z nejširších baobabů a světě.

Top Mountain Star, Ötztálské údolí, Rakousko

Nachází se téměř na 3 kilometrovém vrcholu hřebene v zasněžených horách Rakouska. Top Mountain Star přináší dechberoucí výhled na Alpy, ale i širokou nabídku drinků a kulinářských specialit.

Northern Lights Bar, Island

Bar se nachází uvnitř hotelu Ion, jen hodinu cesty od Reykjavíku, doslova uprostřed ničeho. Northern Lights Bar je jedním z nejlepších míst pro pozorování polární záře.