Přemýšlíte nad tím, jak si zajistit více soukromí na zahradě nebo se chcete chránit před nepříjemnými slunečními paprsky? S tím vším vám může pomoci stínící tkanina. Kromě toho změní i celkový vzhled zahrady.

Kromě stínící tkaniny lze použít i celou řadu dalších tkanin s různým stupněm propustnosti. Nejčastějším barevným provedením je zelená či šedá barva.

Výhody stínící tkaniny

Stínící tkanina na plot nabízí celou řadu výhod. V první řadě je to soukromí. Ochrání vás od zvídavých pohledů sousedů i kolemjdoucích. Také je to velký filtr smogu, což uvítají všichni majitelé domů, kteří bydlí v blízkosti silniční komunikace. Pokud jste majitelé otevřeného prostranství, stínící tkanina je ideální záštitou proti větru. Užitečná je i v případě, že potřebujete přistínit rostliny a to nejen na záhonech, ale i ve skleníku.

Stínící tkanina se však využívá i ve stavebnictví pro zastínění lešení, pro oplocení venkovních sportovišť, zakrytí dětských pískovišť nebo třeba výběhů a kotců pro zvířata.

Obdobné funkce nabízejí i stínící sítě.

Na koho se obrátit?

Společnost Amstor se specializuje na výrobu plotů a díky tomu může nabídnout i odpovídající stínící tkaniny, sítě a textilie, které jsou ideálním způsobem, jak zajistit soukromí a ochranu před slunečními paprsky. Výhodou tohoto způsobu ochrany je jednoduchá, rychlá a snadná instalace a především dlouhá životnost.

V nabídce naleznete různé výšky tkaniny, takže ji lze použít nejen na ploty, ale i pergoly, terasy, zahradní přístřešky a dokonce i pro zastínění lešení. Zakoupit můžete jak celé balení, tak i jednotlivé metry.

Tkaninu lze použít jak na ploty vyrobené z klasického pletiva, tak i na plotové panely a další typy oplocení.