O zlatě se často mluví jako o investici, ale někteří lidé nad ní velmi váhají. Cena zlata neklesá a z dlouhodobého hlediska je vyšší a vyšší. Považuje se zejména za způsob, jak chytře ochránit finance před inflací. Většina bohatých lidí má alespoň část majetku ukrytého ve zlatě, aby netratil svojí hodnotu a mohli ho časem proměnit zpět na peníze nebo uchovat pro své potomky. Zlato je populární investice nejen bohatých, ale i chudých, každý má možnost proměnit část peněz ve zlato a bezpečně ho uložit. Na investici do zlata nemusíte mít majetek v řádech milionů, lze koupit investiční mince nebo slitky i v řádech desetitisíců nebo tisíců korun.

Investovat do zlatých mincí nebo do slitků?

To je častý dotaz, slitky jsou populární, protože jde o čisté zlato, které se dá snadno prodat. O zlatých mincích od prestižních rafinérií platí to samé a v současné době je investice do mincí dokonce výhodnější. Je to způsobeno situací na trhu. Tři největší švýcarské rafinérie musely být z důvodu nařízení vlády na téměř 2 měsíce uzavřeny, kvůli koronavirové pandemii. Jelikož tyto 3 rafinérie pokrývají třetinu světové produkce zlata, šlo o velký výpadek a došlo na trhu k velkému nedostatku zlatých a stříbrných slitků. Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě slitků (cihel) nevyrábí a tak vzrostla poptávka po zlatých mincích. Mezi českými a zahraničními investory jsou jedny z nejžádanějších mincí Wiener Philharmoniker.

Mince Wiener Philharmoniker můžete koupit i vy

Zlaté mince Wiener Philharmoniker se razí ve Vídni z ryzího zlata v hmotnosti trojské unce (1 Oz) a menších. Můžete si je pořídit za cenu už do 5000kč a dokonce jsou lehce výhodnější než zlaté švýcarské slitky. Mince se totiž prodávají za cenu zlata a nemusíte u nich platit žádnou přidanou sběratelskou hodnotu, jak je tomu u numismatických mincí. Mince nemusí mít číslování, jako je tomu u zlatých slitků a jsou velmi krásné. Je prestižní mít doma tyto atraktivní mince. Jsou natolik populární, že je prodáte kdekoliv ve světě. V České republice je specializovaným prodejcem firma Zlaté mince Numismatika, která sídlí v Obecním domě v Praze. Kromě mincí Wiener Philharmoniker zde můžete nakoupit i jiné světově známé zlaté mince, třeba australské nebo kanadské.