Když se milujete, je těžké říct druhému ne a rázem máte 15 Walterů

Když spolu čekali první dítě, rozhodla se Erotides, že ho pojmenuje na počest svého manžela. Dokonce na tom trvala tak tvrdohlavě, až se s mužem dohodli, že dítě ponese jméno Walter, ať to bude chlapec nebo děvče.

Nakonec to bylo děvče a Brandãovi ho pojmenovali WalterLúcia Maria. Aspoň tolik duchapřítomnosti měli, aby holčička dostala druhé jméno dívčí. Ostatně i ono druhé jméno, Maria, se pak opakovalo u všech dcer.

Erotides v euforii z prvního potomka bezhlavě souhlasila, když jí její muž navrhl, aby pojmenovali Walter každé dítě, které se jim narodí. To ovšem ještě netušili, že se jim bude domem batolit patnáct miniWalterů.

Dívčí jména Walterů působí jako jazykolamy, kluci na tom byli lépe

„Přál si, aby se tak jmenovaly všechny naše děti,“ řekla Erotides při rozhovoru pro brazilský web Globo. „Nevěděla jsem, že jich bude tolik, ale nikdy jsme jeden druhému neuměli říct ne.“

Nakonec z toho bylo během let devět dcer, které se pyšní jmény, podobnými jazykolamům: Walterlúcia Maria, Walterlívia Maria, Walterlênia Maria, Walterlônia Maria,  Walterlácia Maria, Walterluzia Maria Emilia, Walterluana Maria, Maria Walterangelina a Waltersilvana Maria.

chlapci to bylo pochopitelně jednodušší a taky jich bylo jen šest. Dostali jména Walter Emanuel, Walter Luís, Walter Olivério, Walter Marcelo, Walter Licínio a Walter Fernando.

Láska k otci dokáže překonat i prokletí nešťastně zvoleného jména

Walterů mohlo být v rodině Brandãových o něco víc, Erotides totiž také tři děti potratila. Co však ztratili sami, vynahradili jim alespoň částečně jejich děti. Některá z vnoučat také nosí jméno svého dědečka Waltera. Ze 33 vnoučat se čtyři jmenují Walter. Není to příliš závratné číslo, ale asi si dokážete představit, jaké nepříjemnosti to jméno muselo působit zejména v dětství původním Walterům obojího pohlaví. Je tedy spíš div, že se někteří z nich uvolili dát stejné prokleté jméno svým dětem.

15 Erotidesiných dětí zakoušelo kvůli svým jménům peklo, obzvláště děvčata. Vrstevníci se jim posmívali a často se kvůli tomu i poprali. Svá jména nenáviděli, ale protože nesmírně milovali svého otce, nemohli mu nic říct, aby ho nezarmoutili. Jakmile to šlo, začali používat jen druhá křestní jména.

Přesto je jejich láska k otci zakořeněna tak hluboko, že se někteří odhodlali dát jméno Walter ještě i svým dětem. „Otec si to zaslouží, byl to dobrý člověk,“ vyjádřil se k tomu jeden z jeho synů.