Hlemýždí sekret se přidává už pár desetiletí do omlazujících krémů

Každý z nás má patrně své hranice, co všechno by dokázal vydržet pro krásu. Píchání botoxu a plastické operace jsou poměrně krajní řešení, ale i některé neinvazivní metody mohou být pořádně děsivé.

Už několik desítek let víme, že sekret z hlemýžďů obsahuje látky, které mají na pleť blahodárné účinky. Obsahuje směs bílkovin, antioxidantů a kyseliny hyaluronové, které zamezují stárnutí a pleť omlazují. Tyto vlastnosti byly pozorovány, když jsme zcela náhodou přišli na to, že se při manipulaci s hlemýždi mnohem rychleji vyhlazují jizvy na rukou.

Na základě tohoto objevu se začal hlemýždí sekret přidávat do zázračných omlazujících krémů. Považuje se za ideální pro hydrataci kůže, odstraňování odumřelých buněk a hojení různých škrábanců či vyrážek, ale také pomáhá při spálení sluncem.

Napřed to trochu lechtá, ale pak hlemýždi na tváři příjemně chladí

Japonská CI: Medical Group se rozhodla využít pozitivních účinků šnečího sekretu trošku jinou cestou. V hlavním salonu v Tokiu bude nabízet unikátní omlazující kůru, na kterou však asi nebude mít žaludek úplně každý.

Spočívá totiž v tom, že si necháte hodinu po celém obličeji plazit šneky! Kosmetik vám je rozmístí po tvářích a čele a nechá je volně lézt. Jen v případě, že se některý z hlemýžďů odplazí příliš blízko vašich úst, nosu nebo očí, posune ho dál, jinak budou lézt zcela nerušeně a zanechávat vám na tváři slizkou cestičku.

Zní to docela děsivě, ale lidé, kteří už tuto kůru vyzkoušeli, hovoří o tom, že šneci sice napřed podivně šimrají, ale po chvíli se pocit z jejich dotyku změní na příjemně chladivý. Po zákroku se údajně cítíte úžasně hladcí a hydratovaní.

Kosmetičtí šneci jsou krmeni přísně ekologickou zeleninou

Z této procedury nebudou však vyloučeni pouze šnekofobici, ale také lidé, co mají hlouběji do kapsy. Hodinka se slizkými omlazovači totiž stojí v přepočtu kolem 5 000 Kč. Pěstování takových masážních šneků totiž vyžaduje celý specializovaný štáb, což není levná záležitost.

Hlemýždi tohoto kosmetického salonu jsou pozorně opečovávaní a krmení přísně ekologicky pěstovanou zeleninou – mrkví, špenátem, a jemu podobnými mangoldem a komatsunou.

O úžasných omlazujících vlastnostech hlemýždího slizu se vědělo už před 2 000 lety. Lékař Hippokrates tehdy používal drcené šneky, smíchané se zkysaným mlékem k léčbě kožních zánětů.

Já považuji šneky odjakživa za velmi sympatická zvířátka, takže bych si na takovou kůru asi troufla. Jen by mě zajímalo, jestli Japoncům někdo řekl o existenci afrických šneků. Pak by na omlazování stačil jeden obří hlemýžď, ale bylo by to ještě děsivější.

A co vy, vyzkoušeli byste nový slizký způsob, jak si udržet pleť mladou?