Theobromin dokáže stimulovat krystaly zubní skloviny tak, aby narostly na čtyřnásobnou velikost

Fluorid pomáhá posilovat zubní sklovinu a taky předchází onemocnění dásní. Ale taky může být při spolknutí většího množství docela jedovatý. Nikdo nás samozřejmě nenutí pastu s fluoridem polykat, ale přítomnost něčeho po požití potenciálně škodlivého v naší pastě nás asi neuklidní. A taky jsou tu děti, které zubní pastu polykají docela s chutí a často. Starostliví rodiče si upozornění ohledně fluoridu vždycky všímali a teď mají konečně možnost pořídit svým dětem naprosto přírodní a neškodlivou čokoládovou zubní pastu.

Začalo to už v roce 1980, když doktor Tetsu Nakamoto v New Orleans objevil theobromin, látku, která posiluje a regeneruje zubní sklovinu. Na theobrominu je úžasné hlavně to, že je extraktem z kakaových bobů, které jsou normálně klíčovou složkou při výrobě čokolády.

Od té doby usiloval doktor Nakamoto o patentování theobrominu jako součásti zubní pasty a nedávno se mu to skutečně podařilo. Pasta byla na trh uvedena jako Theodent a opravdu neobsahuje žádný fluorid. Účinná látka, kterou doktor Nakamato pojmenoval Rennou totiž funguje při remineralizaci zubů a udržování celistvosti zubní skloviny ještě lépe než on. Normální velikost krystalu skloviny je asi půl mikronu. Rennou dokáže tyto krystaly stimulovat tak, že mohou dorůst velikosti až dva mikrony.

Zubní pasta s výtažkem z kakaových bobů pro děti má čokoládovou příchuť – dospělí dostanou mátovou

„Fluorid byl standardem zubní péče asi 100 let, což je naprosto šílené v době překotných technologií a nových iPhoneů každé dva až tři roky, zatímco zubní pasta byla stále stejná,“ poznamenal k problematice president společnosti Theodent a spolupracovník Tetsua Nakamota doktor Arman Sadeghpour.

Díky přírodnímu výtažku z kakaových bobů už nebude v zubní pastě Theodent vůbec žádná byť vzdáleně nebezpečná složka. Děti budou moct tuto pastu klidně polykat, a když se to omylem stane i nám, nemusíme se ničeho bát.

Otázka ovšem je, zda si budou děti víc čistit zuby, nebo papat svou novou skvělou pastu. Pro ně je totiž určena skutečně čokoládová příchuť, pro dospělé pak mátová.

Nevím tedy, jak vy, ale mně se zdá, že si zahraju zase jednou na dítě. Čokoládová zubní pasta! Mňam!