Příjmy provozovatelů sázkových kanceláří a hazardních her rostou raketovým tempem. Jen za loňský rok prosázeli Češi 196,4 miliardy korun, což je téměř o 30 % více než v roce 2015.

Příjmy provozovatelů

Hrubé příjmy legálních provozovatelů loterií a jiných her, kteří obrželi povolení k této činnosti od Ministerstva financí, dosáhly loni 39,3 miliardy korun. To je zhruba o 10 miliard více než v roce 2015.

Na co se nejvíce sází

Stejně jako v minulých letech jsou to tzv. technické hry, což jsou nejčastěji hrací automaty. Jejich podíl na zisku přesáhl jednu třetinu. Na dalších místech jsou internetové kurzové sázky se čtvrtinovým podílem.

Firma Sazka, která je největší českou loterijní společností jen v letošním roce vyplatila už bezmála om miliónů výher v celkové hodnotě 1,7 miliard korun. Zatím z nejvyšší výhry letošního roku ve výši 50 miliónů Kč se radoval šťastlivec z Plzeňského kraje.

Inkaso státu

Stát inkasoval na odvodech z loterií a podobných her 10,5 miliardy Kč, což je v porovnání s rokem 2015 o 2,9 miliardy více. Ministerstvo financí zesílilo svůj boj proti nelegálnímu hazardu na intenetu a ke dni 20.9. nařídilo zablokovat první webovou stránku zahraničního provozovatele, který nemá v Česku povolení a před našimi úřady dělá mrtvého brouka.

Online kasína a automaty

Češi mají v oblibě hazard také ve formě online kasín a automatů, které představují pohodlný způsob, jak si zahrát a užít si skvělou zábavu. Je třeba však rozlišovat kvalitní a poctivá kasína od těch nepoctivých. Mezi kvalitní a populární patří automaty do gier, které lze hrát snadno online.