Ženská krása dokáže ve vteřině narušit veškerou rozhodnost a soustředění mužů

Je dokázáno, že muži prostě nemohou krásným ženám odolat, i kdyby stokrát chtěli. Jejich krása zcela narušuje veškerou jejich koncentraci a většina pánů dokonce přiznává, že i když ví, že to není spravedlivé, automaticky takovým ženám straní.

To však mužům není moc příjemné. Jsou si vědomi, jak jsou přístupní manipulaci a v mnoha případech, obzvláště jde-li o profesionální záležitosti, by radši byli k ženské kráse slepí. Jenže naše biologické naprogramování nepřemůžeme. Nebo ano?

Zdá se, že v tomto konkrétním případě to přece jen půjde. Japonští vědci totiž trošku experimentovali s minocyklinem a získali zajímavé výsledky.

Minocyklin je antibiotikum a běžně se používá třeba k léčbě akné, ale dokáže pomáhat i s duševními chorobami jako je schizofrenie nebo deprese. Jednou z jeho vlastností je, že vylepšuje naše rozhodování.

S minocyklinem už na vás žádná kráska nevymámí úplně zničující slevu ani zrušení pokuty

Experiment byl prováděn na zhruba stovce mužů, kterým vědci ukazovali fotografie žen. Muži je měli na základě atraktivity a důvěryhodnosti ohodnotit nějakou finanční částkou. O tuto částku se později žena mohla, ale nemusela s mužem rozdělit.

Před tímto pokusem dostala polovina testovaných mužů minocyklin a polovina placebo. U skupiny s placebem se beze všech pochyb ukázalo, že krása žen muže svádí k tomu, darovat jim víc peněz, aniž by mohli doufat, že se s nimi žena podělí. Naopak muži nadopovaní minocyklinem se do této medové pasti chytit nedali a skutečně se zaměřovali spíše na dojem důvěryhodnosti.

Vypadá to tedy, že si všichni byznysmeni, ale i lékaři na ženění a vůbec všichni pánové, kterým denně hrozí medová past, mohou oddechnout. Minocyklin se možná brzy stane vaší pojistkou při vyjednávání zakázek, u soudu, při policejní praxi i v běžném životě. Ale kráskám pak raději neříkejte, že na ně berete antibiotika, mohly by se na vás zlobit.