Jednou z často doporučovaných investic jsou perské koberce. I malý rozměr za přijatelné peníze může mít značnou hodnotu, která se neztrácí ani po desítkách let. Nemusíte pro něj cestovat do exotických zemí, jelikož i v Praze je známým pojmem orientální koberec Buchara. Jedná se o prodejnu Buchara, která nabízí nejrůznější orientální koberce té nejvyšší kvality, včetně populárních peršanů, ale i koberce za přijatelné ceny zejména, když využijete slevové akce.

Z historie koberců

Jako podlahová krytina jsou koberce používány již stovky let. Od nepaměti sloužily k pohodlnému chození v interiérech, ale mnohdy i k sezení při jídle nebo při nejrůznějších tradičních obřadech zejména v arabských kulturách. Často byly koberce a zejména jejich množství a kvalita známkou movitosti majitele příbytku, což v některých zemích platí dodnes. Vedle tohoto účelu jsou především perské koberce ozdobou interiéru, výrazem luxusu a v neposlední řadě také investičním počinem.

Jak se perské koberce vyrábějí?

Současné moderní technologické postupy umožňují vyrábět koberce z nejrůznějších materiálů. Ovšem přesto se bude nadále cenit nezaměnitelná ruční práce, která je základem prvotřídní kvality peršanů a orientálních koberců vůbec. Ručně vázané perské koberce vyžadují precizní práci a řemeslnou zručnost, která se dědí z generace na generaci. To vše je typické pro tradiční země, které tyto zvyky uchovávají dodnes. Jedná se například o Írán, Pákistán, Afghánistán, Turecko, Nepál a některé další státy. Při výrobě orientálních koberců používají vesměs materiál přírodního původu. Obvykle je to kombinace bavlny, vlny a hedvábí.

Kde peršan koupit

Chcete-li mít jistotu, že vás nikdo nenapálí a budete investovat do skutečně kvalitního orientálního koberce, pak navštivte pražskou prodejnu Buchara. Nabízí orientální kusové koberce, perské koberce, ale pořídíte zdei moderní výrobky. Koupíte-li si v Buchaře perský koberec, bude opatřen certifikátem pravosti svého původu. Opravdovým klenotem vhodným do obývacího pokoje nebo do luxusní pracovny je orientální koberec velkého rozměru. Ovšem i malý peršan může být doslova pokladem, který se v některých rodinách dědí z pokolení na pokolení.