Patalogická závislost na hracích automatech a jiných hazardních přístrojích je velkým celospolečenským problémem. Slabost pro hazardní hry má až pět procent české populace, což je téměř půl milionů lidí. Proto se touto otázkou zabývá vláda i jednotlivé obce a do praxe jsou zaváděna některá opatření, která by měla tuto nepříznivou situaci zvrátit. Jedním z nich je registrace gamblerů.

Černá listina

V rámci nového zákona o hazardních hrách platného od ledna, vznikne v dohledné době černá listiny gamblerů, kteří budou mít zákaz hrát jakoukoliv hazardní hru nejen v hernách a kasinech,ale i na internetu. Postupně by tento seznam osob vyloučených z účasti na hazardních hrách měl plně fungovat. Dostanou se na něj všichni, kteří pobírají sociální dávky, osoby v insolvenci nebo ti, kterým bylo uloženo ochranné léčení kvůli závislosti na hazardu. Do registru se bude moci nechat zapsat kdokoliv i na vlastní žádost, jako jsou například pacienti léčící se ze závislosti.

Černá listina vyloučených hráčů by měla být aktualizována jednou denně aby ji měli k dispozici on-line všichni provozovatelé heren, kteří získají licenci od ministerstva financí.

Jak to bude fungovat v novém roce

Neregistrovaný hráč si už nezahraje. Zájemcům o hru musí obsluha provozovny zřídit hráčské konto. Nejprve zkontroluje podle dokladů totožnost hráče a ověří, že je starší 18 let. Poté si hráč může nastavit jednotlivá sebeomezující opatření, jako je například maximální výše sázek či proher za určité období. Ta sice nejsou povinná, ovšem zákonodárci doufají, že většina hráčů i pro svůj prospěch alespoň část limitů využije.

Karta s čipem

Účast na hře může být registrované osobě umožněna po přihlášení k založenému uživatelskému kontu, nejčastěji po vložení karty s čipem do čtečky integrované v automatu. Uživatelské konto lze přirovnat k bankovnímu účtu s tím rozdílem, že tento účet je založen a spravován provozovatelem herny a jeho účelem je evidování peněz hráče, tedy vkladů, sázek a výher. Provozovatelé budou muset plnit i další povinnosti, jako je zobrazování nastavených limitů nebo dodržování 15-ti minutových přestávek po uplynutí dvou hodin hraní.

Zahrajte si online ještě dnes

Ne každý je na hazardu závislý a pokud si rádi zahrajete v kasínu, zvolte si unibet. Nabízí širokou škálu vyžití pro každého hráče. Jistě si mezi nimi vyberete hru, která osloví i vás.

Related Posts