Prokázal, že je lepší člověk

K problémům, které mu byly v médiích předkládány, se vyjadřoval velice upřímně a lidsky. Na zprávu o těhotenství dospívající dcery republikánské političky a bývalé guvernérky Aljašky Sarah Palin mohl reagovat různými typicky politickými řečmi. Místo toho poznamenal, že jeho matka ho porodila, když jí bylo 18 let. Tím si zachoval důstojnost a vybudoval pověst člověka, u něhož není politická hra na prvním místě.

Zaměstnává lidi lepší než je sám

Obama není ješitný, a chápe, jak je důležité zaměstnávat schopné lidi. Politici mají někdy sklony mít vše pod kontrolou, nepustit si k sobě konkurenci. Obama plně chápe důležitost spolupráce. Ví, že v týmu potřebuje lidi, kteří disponují znalostmi a dovednostmi, které sám nemá. Jen tak se jeho lidé mohou doplňovat navzájem a podat nejvyšší výkon.

Ve svém týmu nemusíte totiž být ani nejchytřejší ani nejkrásnější. Důležité je jen to, aby bylo jasné, že je to Váš tým.

Vzor pro všechny

Svou oblibu tedy Obama vystavěl na poměrně jednoduchých pilířích. Dobře se orientuje v současné situaci a technologiích, nebojí se zaměstnat lidi chytřejší než je on sám, a také se nerozpakuje dát najevo svou lidskost.

To jsou vlastnosti, které může s výhodou použít každý z nás.