Odhalte své vzrušení v šatech z nové e-fólie

Tohle je moc hezký scénář a brzy se může stát skutečností. Holandský módní návrhář Daan Roosegaarde totiž nedávno představil na přehlídkovém molu v Číně pozoruhodné šaty, kterým říká Intimacy 2.0.

Tyto šaty jsou vyrobeny z futuristické e-fólie, která obsahuje inteligentní textilie, bezdrátové technologie, elektroniku, LED diody, měď a další komponenty. Výsledek tohoto nepředstavitelného materiálového chaosu je podivuhodný. Látka šatů totiž reaguje na zrychlení tlukotu srdce a se vzrůstající frekvencí průhlední.

Průsvitnějící šaty se staly okamžitě velkým hitem a získaly řadu ocenění, včetně čínské a nizozemské Design Award. A my se můžeme těšit, že se tyto vzrušující šaty brzy objeví na trhu, protože Daan už jedná o jejich masové produkci.

Průsvitné šaty odhalují vztah mezi intimitou a technologií

Možná vám tento koncept připadá lehce zvláštní, či dokonce neuctivý, ale autor designu se na to dívá z trochu jiné strany. Šaty vnímá jako prostředek, který zkoumá vztah mezi intimitou a technologií a nazývá je produktem techno poezie.

„Technologie je zde použita nejen jako funkční prvek, ale i jako nástroj pro vytvoření intimity, jakož i soukromí, na přímé, osobní úrovni, která se v naší současné vyspělé společnosti stává stále důležitější.“ (Daan Roosegaarde, Aha online)

Zatím existuje pouze prototyp oněch šatů, které vyvolaly senzaci, ale Daan plánuje z této inteligentní e-fólie celou kolekci.

Konečně můžete šéfa ve výtahu „zatlačit do rohu“

Koncept šatů je jistě zajímavý a lákavý, zejména pro muže, kteří by si jistě rádi ověřili svou přitažlivost. Nesmíme však zapomínat, že příslib zprůhlednění při vzrušení platí opravdu pro každý stav, kdy se nám více rozbuší srdce.

Nepůjde tedy vždycky jen o zprůhlednění díky radostným emocím jako je záchvat blaženosti nebo sexuální vzrušení. Šaty na nás průhlední, i když budeme nervózní, naštvaní nebo se pokusíme doběhnout autobus.

To už určitě nejsou situace, o jaké by kdokoliv z nás stál. Tak se tyto šaty stanou spíš takovou raritou, které si ženy dovolí maximálně na intimní schůzce a to ještě ideálně v prostředí beze svědků.

Bude ale také zajímavé pozorovat, kolik odvážných lvic vyrazí s bohorovným klidem lovit v těchto šatech přímo do ulic, klubů nebo si počíhá na šéfa ve výtahu.