Klimatické změny prý mají vliv na psychiku žen

Domácnosti mají podle EU šetřit elektřinu díky zákazu klasických žárovek, které se nahrazují těmi s nižší energetickou účinností. Standardní žárovky byly postupně staženy z prodeje, nicméně se ukázalo, že ty úsporné nejsou zase takový šlágr. Jejich nucený nákup nakonec zvyšuje náklady nízkonákladových domácností a pro evropské podnikatele znamená snížení konkurenceschopnosti.

Evropská unie si také myslí, že rozhodnutí, která činí ženy, nemají tak ničivý dopad na životní prostředí. Údajně je tento fakt potvrzen studiemi. Ženy prý prostě používají menší auta a jí méně masa. Klimatické změny mají údajně taky větší vliv na jejich psychiku. Ano, tyhle studie platíme my všichni…

Unie navrhuje zakázat kadeřnicím šperky a podpatky. Chtějí tím zlepšit jejich pracovní podmínky a snížit riziko chorob z povolání. Dobře, to se dá chápat. Ale i kadeřnice mají jistě svůj vlastní rozum. Kdy Unie zajde až tak daleko, že nám zakáže jíst nedravé potraviny?

Nebezpečný plyn v autoklimatizacích? Hlavně, že neškodí prostředí!  

Tohle už do zákazu potravin nemá tak daleko – aby ochránila spotřebitele, chce EU regulovat elektronické cigarety, protože nebyla prokázána jejich bezpečnost. Stejně tak chce zakázat ochucené cigarety, aby tolik nelákaly mládež. Jelikož je však prodej tabákových výrobků povolen až od 18 let, zasáhnou tím de facto hlavně dospělého spotřebitele.

To, že EU bojuje také proti globálním změnám klimatu tím, že chce regulovat klimatizace v autech, by mohlo být chvályhodné. Problémek spočívá v tom, že chce běžně používané plyny nahradit jiným plynem, který se ukázal jako velmi nebezpečný.

Na druhé straně dala EU tučnou pokutu Microsoftu

Naše peníze daňových poplatníků používá EU i k takovým bohulibým činnostem, jako je bourání genderových stereotypů. Natočila video, které mělo mladé dívky od 13 do 17 let motivovat k volbě vědecké kariéry. Škoda, že to dopadlo tak, že video spíš genderové stereotypy prohloubilo. Bravo!

Ale abychom EU jen nepomlouvali. Povedl se jí taky husarský kousek. Donutila totiž Microsoft, aby v rámci Windows nabízel kromě Internet Exploreru i konkurenční produkty. V důsledku chyby v aktualizaci Microsoft tuto možnost neposkytl a dostal za to od EU šílenou pokutu 561 milionů eur. A to se hned tak někomu nepovede!