Dokonale graficky vypiplané hry se nám urodili v minulém roce tři. Asi nebude náhoda, že jsou všechny pokračováním herních sérií. Zkušenosti s předešlými díly se musely někde zúročit.

Legenda akčních her se vrací a je návyková

O Maxu Paynovi jste možná už slyšeli. První dva díly vyšly už docela dávno a z návratu po takové době měli fanoušci trošku strach. Naštěstí všechno dobře dopadlo.

Max Payne 3 je akční hra, vyprávěná z pohledu třetí osoby. Vždycky patřila k tomu nejlepšímu v žánru, ať už šlo o hloubku postav, návykovou hratelnost nebo velmi hustou atmosféru. Je vidět, že na trojce si dali vývojáři záležet a kdo si dosud myslel, že na grafice moc nesejde, toho nový Max lehce vyvede z omylu. V průběhu hry na vás čeká proložení velkým množstvím filmových scén zcela podle nejnovějšího trendu. Z her se nám díky tomu pomalu stávají interaktivní filmy.

Maxe zastihnete o pár let později po událostech dvojky. A je to úplná alkoholická troska na práškách. Od té chvíle se začíná odvíjet klasické hollywoodské akční kriminální drama. Není nijak objevné, ale všichni ho do puntíku známe a o to víc si ho můžeme užít. Navíc do něho nihilistický a pesimistický Max perfektně zapadá.

Nechte se vtáhnout do téhle kriminálky. Kromě dokonalé grafiky a filmových prostřihů vás odmění také úžasným soundtrackem a hodinami a hodinami zábavy.

Vyzkoušejte si boj o přežití v atraktivním balení!

Probudíte se na neznámém ostrově. O člun jste přišli a vaše přítelkyně někam zmizela. Ostrov se hemží novodobými piráty, drogovými dealery a obchodníky se zbraněmi. Vy máte jen fotoaparát.

Zatím co Far Cry 2 byl skoro totální propadák, trojka se vrací v plné síle a je v mnohem lepší formě než kdykoliv předtím. Tvůrci pochopili, že průměrnému hráči PC her je spíš 30 než 15 let a konečně se odhodlali ukázat násilí a sex se vším všudy. A vyplatilo se to.

Od samého začátku má tato brilantní akce opravdu drsné tempo a zážitek ještě umocňuje skutečnost, že je dělána z pohledu první osoby, neboli na vlastní kůži. Vaším úkolem je prošmejdit ostrov a najít přítelkyni. Není to tak snadné, jak to vypadá. Na každém kroku narazíte na drsňáka, co má zatraceně uvolněnou spoušť. Budete muset získat zbraně, bojovat proti přesile a zemřít nebylo nikdy snadnější.

Far Cry 3 je důkazem, že akční hry nemusí být jednoduché jednohubky, které z hráčů dělají pitomce. Dostanete opravdu drsnou hru o přežití, která ve vás bude rezonovat ještě dlouho po dokončení mise.

Co může okouzlit grafikou víc než fantasy?

Byla by ostuda, kdyby mezi hrami s nejlepší grafikou chybělo fantasy RPG, ale naštěstí nechybí. Minulý rok jsme se totiž dočkali také Guild Wars 2. Pokud jste o této sérii ještě neslyšeli, tak je jediná, která se vzmohla na to, šlápnout na paty hře World of Warcraft a možná ji už pomalu nechává za sebou.

Jako každé RPG, i Guild Wars 2 stojí na tvorbě postavy, která se pak pohybuje v herním světě a sbírá zkušenosti, se kterými roste její síla, odolnost a dovednosti.

Guild Wars 2 se paradoxně nepyšní nejnadupanější grafikou, přesto se herní zážitek blíží opojení. Grafika tu totiž nesleduje nejnovější technologické trendy, ale je velmi specifická a tím získává potenciál úplně vás dostat do kolen. Je totiž ovlivněná asijským pojetím počítačových her a podobně specifický (a nebojíme se říct upřímně, že roztomilý) design hned tak nenajdete.

A proto vzhůru za dobrodružstvím!