Většina zvířat na světě má nenápadné barvy, které dokáží zajistit skvělé maskování. Výjimkou bývají jedovatá zvířata, která se snaží upozornit na nebezpečí, které představují. Některá zvířata mají odlišnou barvu, aby přilákala pozornost opačného pohlaví. Existují však i výjimky, kterým se dostalo té pocty nosit barvu, kterou nemají ani ostatní zvířata stejného druhu.

Občas se i mezi zvířaty narodí jedinci, kteří se vlivem genetických změn narodí jinak vybarvení. Narazit na taková zvířata je vzácnost. My si představíme 20 zvířat, která se pyšní opravdu nezvyklým zbarvením a nebojte se, opravdu nejde o photoshop.

Červený mravenec

Je zajímavé, že tento „mravenec“ je vlastně vosa z rodiny Mutillidae, která obsahuje více než 3000 různých druhů. Samičky jsou bezkřídlé a připomínají obří mravence z červeného sametu.

Fialový hlemýžď

V tomto případě nejde o výjimku, hlemýždi patří k nejkrásněji zbarveným zvířatům vůbec, platí to zejména pro ty mořské.

Modrozelená andulka

Duhový cvrček

Bílý páv

Dvoubarevný humr

Lejsčík růžovobřichý se svým krásným vybarvením

Růžové saranče

Toto růžové saranče je velmi vzácné, na rozdíl od svých zelených protějšků, které splývají do zelena a odvrací pozornost od predátorů, je život těchto mnohem těžší. 

Holub nikobarský

Kudlanka korunková

Skokan tygrovitý z Indie

Užovka tečkovaná

Tito hadi se rodí v různých divokých barvách a lze je nalézt na jihozápadě Spojených států a na severu Mexika.

Albínská vrána

Albinismus se vyskytuje u lidí i u mnoha zvířat. Způsobuje ho recesivní gen, který způsobí minimální nebo žádný výskyt melaninu.

Delfín indočínský

Plemeno delfínů, která se rodí v barvách od šedé k bílé a světle růžové až jasně růžové. Můžete je najít od Jihočínského moře až do Austrálie.

Kardinál červený

Modrý humr

Albínská veverka

Barevný krab

Tento barevný krab je z rodiny Gecarcinidae.

Červený slimák

Tento druh žije asi 320 mil od severozápadu Sydney, v poměrně odlehlé části Austrálie.

Cemanská slepice

Neobvyklé plemeno kuřete, které pochází z Indonésie.