Skoro každý dnes fotografuje svět okolo sebe. Město, přátele, přírodu, rodinu. Fotky plní paměti chytrých telefonů. Není škoda, když vaše snímky skončí jen na sociálních sítích? Potěšte přátele vlastnoručně vyrobenou magnetkou na ledničku a budou si vás pamatovat. Zhlédněte návod, jak foto magnetky snadno a rychle vytvořit.

Magnetka z Kokořína, Karlštejna, Českého Krumlova, od moře z dovolené na Makarské a mezi nimi ta vaše! Dodejte svým fotkám nový život, vyrobte z nich magnetky na lednici. Je to jednoduché.

Na foto magnetky potřebujete jen pár věcí

Na výrobu magnetek s fotkou se vám hodí:

1) Několik vytištěných fotek – vyrobí vám je za pár korun v každém fotostudiu, ve fotolabu nebo větší drogerii. Na pořádné magnetky na ledničku z fotek se hodí rozměr 10 × 15 cm. Je jen na vás, zda zvolíte lesklý nebo matný povrch, matný se asi tolik neosahá.

2) Sada na výrobu foto magnetek – v sadě je 10 samolepicích magnetických fólií naformátovaných právě na rozměr 10 × 15 cm.

3) Vhod přijde i tužka, nůžky, pravítko – pro případné doříznutí.

Jak si magnetky vyrobit? Jednoduše. Připravte si magnetické fólie. Tmavou magnetickou stranou je položte na stůl. Aby vám fólie neujížděla, můžete ji přicvaknout na rovný pečicí plech.

Z druhé strany sloupněte ochrannou vrstvu, pod kterou je samolepicí vrstva. Nalepte na ni zády (prázdnou stranou) fotografii. Vyhlaďte opatrně třeba utěrkou, pozor, ať fotku nepoškrábete.

Z magnetické fólie a fotografie je teď jeden kus. Voilà, magnetka je na světě!

Teď už zbývá vyrobit stejným postupem další magnetky na ledničku a obdarovat jimi třeba přátele.

Tip: Dalším způsobem, jak fotky připnout ke kovové ploše či dvířkám ledničky, je nalepit na ně kousky trhací magnetické samolepicí pásky na fotografie.

Z čeho dalšího se dají magnetky vyrobit?

Kromě fotografií můžete na výrobu „turistických“ magnetek na ledničku použít i jiné kousky. Hodí se třeba pohlednice, jízdenky z MHD, hrací nebo sběratelské karty, pivní etikety nebo nálepky z vypitých lahví.

Dají se ale vyrobit i originální kousky – nalepte místo fotky na magnetickou fólii usušené slisované květy, stébla trav, listy a vytvořte si speciální magnetický herbář.

Další tipy zhlédněte v článku 6 nápadů, jak vyrobit magnetky na lednici nejen z fotek.

Ať vám vlastní foto magnetky dělají radost!