Patříte mezi milovníky kávy, kteří si nedovedou bez ní představit svůj začátek dne? Vychutnáváte si svou oblíbenou kávu po chutném obědě či ve společnosti svých přátel? Káva patří mezi nejvíce oblíbené nápoje nejen u nás, ale po celém světě a to nejen pro svou chuť, ale také pro její účinky. Je káva zdravá? To je otázka, kterou si klade mnoho lidí. Její povzbuzující účinky jsou známé již po staletí, ovšem káva také pomáhá hubnout nebo zvyšovat fyzický výkon, což oceňují především sportovci.

Dopřejte si kvalitu

Možná vás překvapí, že ačkoliv jsou Češi velkými milovníky kávy, patří mezi národy, které dávají přednost instantní kávě. Instantní káva rozhodně nikdy nedosáhne té vůně a chuti, jako čerstvě pražená káva u které dokonce znáte její původ. Podle země původu lze také odhadnout, jakou bude mít káva chuť. Zda bude mít nízkou aciditu (kyselost), jako je tomu například u kubánské kávy nebo vyšší kyselost, kterou mívá velmi oblíbená brazilská káva.

V Česku se objevuje stále více kaváren a pražíren kávy, kde si lze objednat nejen typ přípravy kávy, ale také druh kávy ze které chcete oblíbený nápoj připravit. Češi stále více objevují chuť čerstvé kávy a jsou ochotni si za ni připlatit, proto také roste poptávka po kvalitní kávě.

Připravte si doma čerstvou kávu

Kvalitní mlýnek na kávu by měl být neodmyslitelnou součástí kuchyňského vybavení každého milovníka kávy. Příjemná vůně čerstvé namleté kávy nenechá nikoho na pochybách, že si svůj nápoj dokonale vychutnáte.

Mnoho lidí se uchýlilo k pití instantní kávy pro absenci lógru.

Jednou z možností, jak si kvalitní a chutnou kávu připravit je zakoupení kávovaru, který přípravu čerstvě namleté kávy umožňuje.

Další možností, v poslední době velmi oblíbenou, je příprava kávy ve french pressu. Tento způsob je velmi oblíbený nejen v domácnostech, ale také v kancelářích.

Pokud chcete objevit i jiné způsoby přípravy kávy nebo se dozvědět další zajímavosti, mrkněte na web chutnakava.cz.

 

Related Posts