Severočeské město Děčín nabízí řadu pozoruhodností, které stojí za pozornost. Známé je panorama děčínského zámku tyčícího se na řekou Labe a na druhém břehu pak lovecký zámeček Pastýřská stěna. Na zámku budou po dobu Vánočních svátků probíhat speciální vánoční prohlídky, které mohou být skvělou příležitostí k obdivování zrenovovaných interiérů.

S dětmi se pak můžete přemístit na druhý břeh a navštívit zdejší zoologickou zahradu. Například školní výlety v Česku bývají často nasměrovány právě sem a jsou spojovány s plavbou lodí do Hřenska.

Sněžník

Pro turisty je jedním z cílů děčínský Sněžník, který je dominantou okolní krajiny. Z Děčína je to sem pouhých 7 kilometrů a k rozhledně se dostanete autem, autobusem, nebo si můžete udělat procházku turistickou trasou vedoucí lesy. Sněžník je největší stolovou horou v ČR, na jejímž vrcholu stojí kamenná věž připomínající svým tvarem stejnojmennou šachovou figurku. Tato rozhledna poskytuje úchvatný výhled na Česko-saské Švýcarsko, Lužické hory, České středohoří a Krušné hory. Při dobré viditelnosti lze dohlédnout na Bezděz, Ještěd, Říp, Krkonoše nebo i na věže drážďanských kostelů.

Tiské skály

Pokud nevíte kam na výlet po zdolání výšlapu na rozhlednu, vydejte se do obce Tisá, která je jen kousek od parkoviště pod Sněžníkem. Zde je zajímavý tip https://www.venkazdyden.cz/tip-na-vylet/tiske-steny/464 Přímo v obci se nachází jedno z nejhezčích skalních měst u nás. Tvoří jej desítky pískovcových skal a věží bizarních tvarů. Můžete se procházet klikatými pěšinkami a vylézt i na vyhlídku vytvořené na jedné ze skal, odkud je nádherný výhled do celého kraje.

Hřensko

Tato obec je nejníže položeným místem ČR. Pokud hledáte tipy na výlet, je Hřensko skvělým nápadem. Kdo by nechtěl vidět jeho největší symbol Pravčickou bránu, nebo se projet lodičkou skalními soutěskami a nechat se uchvátit úžasným vodopádem. Hřensko je ovšem i výchozím bodem do Českého Švýcarska, kterým můžete chodit křížem krážem a kochat se borovými lesy, skalními útvary i úžasnými vyhlídkami.