Sledování filmových záběrů z úžasného podmořského světa je velkým zážitkem snad pro každého milovníka přírody. Existuje ovšem možnost sledovat tuto nádheru vlastníma očima při potápění. Musíte ovšem absolvovat kurz potápění buď v některé destinaci u moře, nebo dokonce v Praze.

Kurzy potápění v Praze

V Praze nabízí kurzy potápění pro začátečníky firma Seawolf s.r.o., kterou založil Ing. Jan Wolf, který je také majitelem firmy a zároveň i hlavním instruktorem potápění. Pokud se do kurzu přihlásíte, budete v těch nejpovolanějších rukách, jelikož Ing. Wolf má s výukou potápění více než 20-ti leté zkušenosti. K jeho kvalifikaci přispívají i praktické zkušenosti, neboť za svůj život absolvoval přes 8 a půl tisíc ponorů. Jmenovaný je také instruktorem Advanced EANxIANTD licence č. 3252.

Přihlášení a dodržování zásad

K objednání slouží objednávkový systém firmy Seawolf.cz, ale také se můžete přihlásit prostřednictvím e-mailu nebo po telefonu. V celém průběhu kurzu je každému účastníkovi vštěpována hlavní zásada, kterou je bezpečnost a odpovědnost nejen vůči sobě, ale i vůči kolegům hlavně při ostrém potápění. Instruktoři přistupují ke každému účastníkovi individuálně, aby byla jistota, že vše pochopili a také aby neměli zbytečné obavy.

Jak kurzy potápění probíhají?

Výhodou je, že nastoupit můžete kdykoliv, protože ve výcviku je stále několik skupin různých úrovní. Do jednotlivých lekcí se můžete přihlašovat podle svých osobních možností. Kurz potápění Seawolf začíná dvěma bloky teorie, následuje šest praktických cvičení v bazénu a teprve po dokonalém zvládnutí všech cviků a signalizací rukou jsou prováděny ponory ve vodě. Teoretická výuka a praktická příprava ve vodě probíhá na plaveckém stadionu v Praze-Podolí. K ponorům ve volné vodě se vyjíždí převážně na české lomy.

Jakou kvalifikaci získáte?

Po úspěšném absolvování kurzu Open Water Diver získá účastník kvalifikaci pro potápění až do hloubky 18 m. Tato kvalifikace má celosvětovou platnost. Kurz potápění lze ale dokončit také u Jaderského moře v Chorvatsku, nebo na potápěčském safari v Egyptě.

Related Posts