U mužů vyššího věku jsou problémy s erekcí celkem běžnou záležitostí, ovšem ani mladším ročníkům se potíže nevyhýbají. Je pravdou, že potíže s erekcí mohou být příznakem vážnějšího onemocnění, ovšem často je erektilní dysfunkce následkem špatného životního stylu, psychického přetížení, nedostatečné stravy a mnoha jiných faktorů. Tyto spouštěče může každý muž sám ovlivnit přístupem k životu a snadněji dosáhnout erekce.

Upravte svůj jídelníček

Strava, která je špatná pro lidské srdce, není dobrá pro schopnost mít erekci.

Stejné stravovací vzorce, které mohou způsobit srdeční infarkty v důsledku omezeného průtoku krve v koronárních tepnách, mohou také bránit průtoku krve do penisu a uvnitř penisu. Proud krve je potřebný, aby se penis ztopořil. Strava, která obsahuje velmi málo ovoce a zeleniny spolu se spoustou mastných, smažených a zpracovaných potravin, může přispět ke snížení krevního oběhu v těle.

Vyhněte se nadváze

Nadváha může přinést mnoho zdravotních problémů, včetně diabetu typu 2 , který způsobuje poškození nervů v celém těle. Pokud diabetes ovlivňuje nervy, které zásobují penis, může dojít k poruchám erekce.

To však není jediné, co udělat pro zlepšení erekce.

Vyvarujte se vysokému krevnímu tlaku a vysokému cholesterolu

Vysoký cholesterol nebo vysoký krevní tlak může poškodit krevní cévy, včetně těch, které přinášejí krev do penisu. Nakonec to může vést k erektilná dysfunkci.

Ujistěte se, že lékař kontroluje hladinu cholesterolu a krevního tlaku. Pokud je váš cholesterol nebo krevní tlak vysoký, dodržujte léčebný plán.

Alkohol pijte s mírou nebo vůbec

Neexistuje žádný důkaz, že mírná konzumace alkoholu je špatná pro správnou erekci. Ale chronické těžké pití může způsobit poškození jater, poškození nervů a další stavy, jako je narušení normální rovnováhy mužských pohlavních hormonů, které mohou vést k erektilní dysfunkci.