Chystáte se na rekonstrukci kuchyně a přemýšlíte nad volbou vhodné podlahové krytiny? Vybrat podlahu do kuchyně není zrovna snadný úkol, jelikož se jedná o místnost, která je vystavena značné zátěži. Chcete-li si ušetřit starosti a čas, pak vsaďte na vinylovou podlahu, která se řadí mezi velice oblíbenou kuchyňskou podlahovou krytinu. A proč bude vinylová podlaha správnou volbou?

Odolná podlahová krytina

Jednou z charakteristických vlastností vinylové podlahy je její vysoká odolnost, což je pro kuchyň velice důležitá vlastnost. Jelikož v kuchyni často dochází k rozlití vody či k pádu nádobí, což u mnohých podlahových krytin vede k jejich poškození. Oproti dlažbě či dřevěné podlaze je vinylová podlaha odolná vůči vodě i mechanickému poškození. Pokud by přece jen došlo k jejímu poškození, tak lze poškozenou část snadno vyměnit.

Vinylová podlaha se snadno udržuje

Podlaha v kuchyni by také měla být snadno udržitelná, což vinylová podlaha plně splňuje. Jelikož je všeobecně známo, že v kuchyni často během vaření dochází ke znečištění podlahy. Ať jde o různé skvrny, drobky či nehody v podobě vysypané mouky či strouhanky. Vinylovou podlahu velice snadno a rychle uklidíte pomocí běžných čisticích prostředků či vysajete vysavačem, takže její údržba vám nezabere mnoho času.

Další výhody vinylové podlahy

Mezi hlavní přednosti vinylové podlahy patří také široký výběr dekorů, díky čemuž si lze do kuchyně zvolit takovou barvu podlahy, která bude designově ladit s kuchyňskou linkou a celkovým interiérem. Výhodou vinylové podlahy je také velice snadná pokládka, která se dá zvládnout i během jednoho dne, takže se z nové podlahy budete moci hned radovat. A má také výborné zvukově izolační vlastnosti. Nakonec jde o cenově dostupný typ podlahy, jež ušetří vaši peněženku.

Kvalitní vinylové podlahy najdete na e-shopu Koberce BRENO.