Změna práce je, v našem životě, velkým impulsem. Pokud jsme v současném zaměstnání nespokojeni, nenaplňuje nás nebo nesplňuje naše očekávání, nastává chvíle poohlédnout se a najít si novou pracovní pozici. Při hledání práce Olomouc je velkým pomocníkem internet. Nalezneme zde širokou nabídku i poptávku, nabídky jsou pravidelně aktualizované, vyhledávání je dostupné a rychlé.

Pokud tedy zrovna nemáme v záloze novou práci a spěcháme s výměnou, nabízí se možnost využít pracovní portály.

Výhody pracovních portálů

Pracovní portály sdružují nabídky práce a volné pracovní pozice. Vzhledem k tomu, že pracovních portálů je velké množství, nevýhodou může být horší orientace při jejich vyhledávání. Tím můžeme ztratit dost času. Kromě toho se nabídky práce velmi rychle mění, je tedy dobré vybrat si portály, které jsou přehledné. Také je dobré využít možnosti hlídacího agenta. Ten automaticky zasílá na e-mailovou adresu aktuální a nové pracovní nabídky podle oborů, nebo oblastí, které jsme definovali. Díky tomu budeme mít přehled o novinkách pracovního trhu a budeme první u každé zajímavé nabídky. Nastavení je snadné. Sami si určíme, o jaké konkrétní nabídky máme zájem a jaké inzeráty nám budou, do e-mailu zasílány ve chvíli, kdy nebudeme mít čas portály prohlížet. Pak už nám pouze postačí vyhradit si trochu času na to, abychom zkontrolovali nabídky, které budeme mít zaslány v e-mailu. Jakmile se objeví nějaká zajímavá, pečlivě si ji prostudujeme, případně hned odešleme CV a motivační dopis na uvedenou e-mailovou adresu.

Jak vybrat vhodné pracovní portály?

Mezi kritéria, která bychom měli mít, při výběru, na paměti, patří množství firem, které na daném portálu inzerují svoje pracovní nabídky. Dalším, velmi důležitým hlediskem, je pravidelná aktualizace volných pracovních pozic. Důležitou roli hrají i doplňkové služby, jež některé portály nabízejí. Mezi kvalitní pracovní portály patří cz.jobimi.com.