Pokud vlastníte vůz, chcete od něj co nejvyšší výkon, za co nejnižší spotřebu. Jenže jak získat maximální výkon, minimální spotřebu a zároveň nepoškodit motor? Řešení existuje a jmenuje se chiptuning. Jenže ještě před úpravou vozu, je třeba si říct, čeho všeho chceme dosáhnout. Sebemenší úprava má vliv na motor a jeho životnost. Při některých úpravách navíc může dojít i k poškození motoru. Co musíte vědět, abyste se nespálili při úpravě motoru?

Co musíte vědět o chiptuningu

Tuning motoru je možné provádět několika způsoby. Již dávno neplatí, že je vše čistě mechanické. Od určité doby jsou k dispozici technologie, které upraví výkon vozu, aniž byste museli měnit součástky. Úpravy vozů se však řeší individuálně, jelikož každý vůz je jiný. Před samotnou úpravou je zapotřebí mít vůz v dokonalém technickém stavu. Nesmí obsahovat žádné závady ani omezení. Pokud splňuje váš vůz tuto podmínku, je zapotřebí zjistit aktuální výkon a možnosti, které se nabízejí k úpravě. Příprava před samotnou úpravou vám dá jisté záruky a menší přehled změn.

Zvýšení výkonu je vhodné především pro majitele přeplňovaných motorů. Ty nabízí mnohem větší prostory pro úpravu výkonu a snížení spotřeby. Například ideálním automobilem pro chiptuning je vůz značky VW, které se skvěle upravují. Výrobce snižuje jejich výkon již na výrobním pásu a tak nabízí dostatek prostoru pro zlepšení. Nicméně u každého vozu je potřeba být opatrný a brát na vědomi jeho staří, počet najetých kilometrů a technický stav vozu.

Chiptuning je skvělou možností, jak za poměrně minimální peníz získat vysoký výkon vozu. Platí však zde pravidlo něco za něco. V případě, že se rozhodnete vylepšit výkon vozu a snížit jeho spotřebu, vybírejte prověřený servis, který nabízí profesionální přístup a záruky.