Na pneumatikách byste neměli šetřit, neboť na jejich kvalitě a stavu může záviset i váš život. Je také dobré nepodléhat některým reklamám na levné pneumatiky, ale raději se spolehnout na rady odborníků. Některé levné pneumatiky nemusí zaručit bezpečnou jízdu, i když i mezi nimi jsou výjimky. Hodně také záleží na tom, jak často jezdíte a jakým stylem. Při jízdě „brzda plyn“ se brzy opotřebují i drahé pneumatiky.

Na co se tedy zaměřit

Ať kupujete letní či zimní gumy, řiďte se zásadou – vybírat podle údajů uvedených ve velkém technickém průkazu. Prvořadá je vždy bezpečnost, takže je nutné dodržet zejména stanovené rozměry uvedené ve velkém TP. Mezi motoristy je stále hodně těch, kteří se řídí nejprve cenou. Dalším okruhem jsou ti, kteří si myslí, že ušetří pořízením universálních pneumatik, na kterých budou jezdit po celý rok. Ubudou jim pochopitelně starosti s výměnou letních gum za zimní a na jaře zas opačně.

Odborníci tuto metodu ovšem nedoporučují, jelikož letní a zimní podmínky jsou diametrálně odlišné a vyžadují i adekvátní připravenost. Letní pneumatiky jsou od jara do podzimu nenahraditelné pro svou lepší přilnavost k teplému povrchu vozovky. Také jsou mnohem odolnější a kvalitnější, neboť se na nich obvykle jezdí mnohem déle v průběhu roku, než na zimních gumách.

Naopak zimní pneumatiky jsou vyráběny s ohledem na zimní podmínky. V první řadě je pro ně charakteristický měkčí dezén a vyšší (chcete-li hlubší) vzorek, který lépe odvádí vodu a sníh. Zaručuje lepší stabilitu vozidla na kluzkém povrchu, který se v zimě na vozovkách vytváří díky sněhu a ledu.

Kde nejlépe nakoupit

Profesionální zázemí, zkušené odborníky a také bohatý výběr kvalitních pneumatik najdete v eshopu PneuOK.cz. Jeho pracovníci mají mnohaleté zkušenosti v oblasti prodeje a služeb a mohou vám poradit ideální pneumatiky pro váš automobil, i z hlediska četnosti a způsobu ježdění. Budete-li kupovat nové disky, určitě vám doporučí alu kola, která mají několik výhod. Nejenže jsou vzhledově atraktivnější, ale především jsou oproti plechovým diskům mnohem lehčí, což má vliv na jízdní vlastnosti, ale především lze díky nižší váze vozidla ušetřit pohonné hmoty.