Každý se občas dívá na zprávy nebo čte nějaké ty články, které informují republiku o tom, co se děje. A ne vždycky to jsou pozitivní zprávy jako ublížení na zdraví, problémy s počasím nebo vloupání do domu. Toho třetího se může obávat snad každý z nás. A dnes už jsou zloději opravdu hodně vynalézaví a nezastaví je i na první pohled bezpečné a nedobytné dveře.

Vynalézavost a šikovnost

Zloději začínají být „šikovnější a šikovnější“ a vám, jakožto majiteli bytu, nezbývá nic jiného, než začít přemýšlet nad tím, jak zabezpečit svůj domov před podobnými nenechavci. Můžete samozřejmě zesílit počet bezpečnostních zámků, pořídit si ještě lepší model popřípadě sáhnout hlouběji do kapsy a rovnou do bytu nainstalovat bezpečnostní kamery. Pokud však nemáte několik tisícovek, možná i desetitisíce, pak vám nezbývá než jen doufat, že si zloděj nevybere zrovna váš dům či byt. Nebo existuje ještě jiné řešení?

Ano existuje. Jmenuje se fotopast a ač na první pohled malá a nenápadná krabička, po jejím zapnutí vás ujistí, že zdání klame. Původně se využívala a stále využívá na monitoring zvířat v lese či okolí. Lidé ovšem přišli také na to, že jí lze naaranžovat k okolí vašeho domu. Díky tomu můžete být neustále ve střehu a v případě potřeby zjistíte, kdo se potuluje okolo vašeho domu, když v něm nejste.

Jednoduché a moderní – takové jsou fotopasti, které si nyní můžete pořídit. Vybírejte podle toho, kam ji chcete umístit, k monitoringu zvěře slouží jiné typy než k monitoringu vašeho domu. Reagují na tepelný pohyb, pečlivě vše zaznamenají a to i v noci a následně snímek nebo dokonce i video uloží na SD kartu (popřípadě odešlou na e-mail). Váš domov tak bude v bezpečí a maximálně chráněn. Vy budete mít přehled, v kolik se, kdo okolo vašeho domu ochomýtá.

Related Posts