Kancelářský nábytek je velmi důležitá věc. Potřebujete prostorné pracovní stoly, skříňky na dokumenty a pohodlné kancelářské židle. A každý ví, že si dáte jiné kancelářské židle k počítači, jiné konferenční židle do zasedací místnosti pro školení a jiné jednací židle ke kulatému stolu.

Nábytek do kanceláře, pracovny a dalších místností se prostě liší. Vždy ale vybírejte kancelářské židle i křesla, jednací židle a konferenční židle té nejvyšší kvality. V dnešní uspěchané době kupodivu často prosedíme na židli většinu pracovního času, a právě proto je výběr správné židle nelehký úkol. Vždy musí židle, na které sedíme respektovat anatomii našeho těla, aby sezení bylo co nejpříjemnější.

Nábytek do kanceláře

Nevhodným sezením a špatným výběrem židle dochází ke zdravotním potížím a bolestem zejména v oblasti krční a bederní páteře. Mohou vás ale trápit třeba i bolesti kyčlí. Pro vaši kuchyň či jídelnu zvolíte kuchyňské a jídelní židle, ale do zasedacích místností musíte zvolit ty správné jednací židle a konferenční židle. Kancelářské židle patří mezi standardní vybavení pracovny a jsou určeny k celodennímu sezení. Nábytek do kanceláře by vám měl především sloužit. Většina kancelářských židlí je dnes naštěstí vybavena ergonomicky tvarovaným sedákem a opěradlem, což sezení zpříjemňuje. Kancelářská židle často nemá spojený napevno sedák a opěrák.

Účel použití aneb jak dlouho na židli sedíte

Levné kancelářské židle pak raději doporučujeme v momentě, pokud sedíte na židli maximálně 4 hodiny denně. Při sedavém zaměstnání zvolte kvalitnější kancelářské židle se synchronní mechanikou. Kancelářská křesla jsou vhodná pro ředitele, manažery a vedoucí pracovníky, kteří na nich nesedí celý den. Kancelářské křeslo zaručuje pohodlné sezení, ale jsou navrženy tak, aby plnili i funkci reprezentativní. Kancelářské křeslo má totiž napevno spojený sedák i opěrák. Je sice pohodlnější, ale na dlouhodobé zdravé sezení určena nejsou. Účel a délka sezení je vždy důležitá. Pak můžete teprve sázet na design a barvy. Myslete na své zdraví a účel použití, který má kancelářský nábytek představovat.

Related Posts