Pravděpodobně i vám se to už stalo, že jste se vydali na lyžařskou dovolenou, zkazilo se počasí a vy jste si ji nemohli náležitě užít. Takovým nemilým překvapením se ale často dá předejít a operativně upravit svůj program. V dnešní době existují poměrně přesné předpovědi počasí, takže je docela praktické nejprve se informovat na předpověď počasí v daném regionu a termínu a teprve potom rezervovat pobyt nebo plánovat konkrétní program.

Předpověď počasí ani zdaleka není přesná a vždy se nemusí vyplnit, přesto se vyplatí ji sledovat obzvlášť v době, kdy chcete vyrazit na dovolenou. Zimní dovolená na horách bez sněhu nebo s deštěm není nic, o co by lyžař stál, takže nechcete-li trávit volno v hotelovém pokoji, raději se předem informujte na předpověď počasí na dobu, kdy chcete vycestovat, přímo v oblasti, kam máte namířeno.

Když chcete vědět, jak bude

V dnešní době má takřka každé místo na světě, tedy i každé zimní středisko, k dispozici předpověď počasí, podle které se můžete orientovat. Existuje několik výpočetních numerických modelů, a například portál SNOW u mnoha středisek kombinuje až 3 různé druhy předpovědi počasí. Pokud se informace různých modelů shodují, zvyšuje se pravděpodobnost, že konkrétní předpověď opravdu vyjde. Nemáte-li ještě vybraný resort, můžete operativně vybírat podle počasí a množství sněhu.

Než vyjedete, získejte co nejvíce informací

České hory v současné době poskytují velké množství sněhu, ať už chcete vyjet do Jeseníků, Krkonoš nebo na Šumavu, nedostatku sněhu se určitě bát nemusíte. Aktuální stav vybraného střediska můžete sledovat na sněhovém portálu SNOW, který vám nabídne přehled českých i zahraničních lyžařských středisek společně s předpovědí počasí a informacemi o stavu sněhové pokrývky. Jak to v daném místě vypadá reálně, si prohlédnete na přenosu webkamer. SNOW podává ucelené informace o aktuálním stavu sjezdovek v tuzemských i zahraničních lyžařských střediscích.

Co je velmi důležité, cenné informace vytěžíte díky reportům samotných uživatelů portálu SNOW, kteří mají aktuální zkušenosti s danou oblastí či přímo lyžařským střediskem. Dostanete tedy vždy aktuální informace a uživatelské recenze. Než vyrazíte na zimní dovolenou, porozhlédněte se na SNOW a vybírejte pečlivě, kam se vydáte na dovolenou. Chystáte-li se na zimní dovolenou do zahraničí, informujte se včas na sněhové zpravodajství z celého světa.