Jste doma na rodičovské dovolené s dítětem ve věku od půl roku do tří let, bydlíte v Praze a ráda byste vyzkoušela s Vaším potomkem plávání kojenců? Nechejte se zlákat nabídkou na kurzy plavání kojenců Praha Centrem trvalého zdraví Cordeus a rozšiřte tak Vám oběma volnočasové aktivity. Plavání kojenců Vám umožní seznámit se s maminkami z okolí a Vaše dítě se již v tomto brzkém věku naučí ovládat základní plavecké dovednosti. Plavání kojenců, miminek i batolat probíhá v útulně zařízeném prostředí v Praze 6. Voda v bazénu dosahuje příjemných třiceti stupňů a splňuje veškeré hygienické normy. Při kurzech je možné využít i vířivou vanu o teplotě vody 36 – 37 °C. Termíny kurzů najdete na webových stránkách Centra trvalého zdraví Cordeus www.cordeus.cz/sluzby/denni-lazne/plavani-s-detmi-2/kurzy-plavani-miminek/.

Plavání kojenců je u dětí velmi oblíbené. Výuku doprovází různé hry, písničky, říkanky i mazlení. Pobyt ve vodě si díky tomuto pestrému programu zamilují, jak děti, tak jejich rodiče. Pobyt ve vodě je dětem příjemný i díky tomu, že jej velmi dobře znají z prostředí maminčina bříška. Děti se navíc naučí ve vodě plně důvěřovat svým dětem. Děti se ve vodě naučí splývat v poloze na zádech i na bříšku, vydechovat do vody, skákat i se s úsměvem potápět a orientovat se pod vodou. Plavecké kurzy u malých dětí podporují psychomotorický vývoj, rozvíjí rovnováhu i orientační schopnosti dítěte.

Plavání kojenců má také význam pro záchranu života, neboť je vědecky dokázáno, že dítě, které pravidelně plave či spadne do vody, reaguje obvykle klidně a nenastává u něj šoková reakce. Děti, které již v brzkém věku začnou navštěvovat různé kroužky, si postupně a nenásilně zvykají na kolektiv dětí a ostatních osob kolem sebe. Díky tomu se učí pracovat se svým ostychem a začlenit se do kolektivu.