Důvod č. 1 – Dokonale se zbavíte stresu

Během sexu naše těla produkují dopamin, který je vyloženě zabijákem stresových hormonů. Také se nám vyplavuje endorfiny, které nazýváme hormony štěstí a oxytocin, který zvyšuje touhu. Tenhle výbušný koktejl nám pěkně zvedne náladu a zažene stres na útěk. Navíc nás pravidelné dávky této fyziologické drogy dělají odolnějšími vůči stresu do budoucna.

Důvod č. 2 – Spálíte přebytečné kalorie

To, že je sex skvělým cvičením, jste asi už slyšeli. Ale víte jak skvělým? Pokud si třikrát týdně dopřejete čtvrthodinový sex, spálíte za rok 7 500 kalorií. To je, jako byste uběhli 75 kilometrů.

Důvod č. 3 – Bojujete s vysokým krevním tlakem

Pokud máte potíže s vyšším tlakem, není lepšího léku než mazlení a sexu. Tyhle aktivity totiž snižují diastolický krevní tlak, což je to druhé číslo, které sestra hlásí, když vám tlak měří.

Důvod č. 4 – Sex vás omladí!

Skotský neuropsycholog David Weeks tvrdí, že pokud se milujeme třikrát týdně, můžeme vypadat o 10 let mladší. Hluboké a zrychlené dýchání nám totiž pěkně okysličuje buňky a ty pak tak rychle nechátrají a jsou v lepší kondici. Stejně prospěšné pro mladistvý vzhled je i příjemné rozpoložení, které v nás sex navozuje.

Důvod č. 5 – Milování vám vytuní srdce

Díky častému sexu naše tělo funguje lépe celé a tyto účinky se pochopitelně týkají i srdce. Sex je aktivita, která nám srdce pořádně rozpumpuje a to se stane mnohem odolnějším. U lidí, kteří mají sex častěji než dvakrát týdně, výrazně klesá riziko infarktu.

Důvod č. 6 – A všechna vaše bolest je pryč

Stranit se sexu kvůli bolesti hlavy je poněkud absurdní. Milování je totiž skvělý tišitel migrén i jiných fyzických bolestí. Odpoutá naši pozornost a celkový pocit vylepší chemickým koktejlem. Ve hře jsou tu nejstarší části mozku, ovlivňující produkci dopaminu, který řídí naši náladu.

Důvod č. 7 – Snížíte riziko rakoviny prostaty

V australské studii se ukázalo, že u mužů, kteří ejakulovali aspoň 21x za měsíc se velmi významně snížilo riziko rozvoje rakoviny prostaty. Tuto skutečnost podpořil výzkum, který vlastně totéž zjistil u mužů často provozujících pohlavní styk.

Důvod č. 8 – Budete mít silnější pánevní svaly

Při sexu si pěkně posílíme skoro všechny svaly. I takové, které si za jiných okolností příliš neprocvičíme. Jde o svaly pánevního dna. Při častém a pravidelném sexu je budeme mít pořádně vypracované a ony nám pak na oplátku pomohou udržet si silný močový měchýř a dobrou funkci střev.

Důvod č. 9 – Sex je vaše pravidelná údržba prostaty

Většina ejakulátu je u pánů vylučována z prostaty. Neděje-li se to pravidelně, tekutina v prostatě zůstává a způsobuje nesčetné problémy. A proto by si pánové měli pravidelně a co nejčastěji čistit trubky.

Důvod č. 10 – Sex vám prodlouží život

Prakticky všechny výše uvedené důvody vedou k jednomu úžasnému výsledku. Při každodenním sexu se nejen zlepší naše celkové zdraví a vitalita, ale také se nám prodlouží život. Se zdravým srdcem, silnějšími svaly, zvýšeným prokysličením a hormony štěstí, kolujícími v krvi, se to prostě lépe a déle táhne.

Tak co říkáte? Hupnete na to?