Dejte papírovému letadélku motor

Konečně se splní sny všech kluků, které snili ve školních lavicích, když skládali vlaštovky z papíru. Teď bude totiž možné i takovému chatrnému vzdušnému plavidlu dát motor a nechat ho skutečně létat. Umožní to zařízení PowerUp 3.0.

S tímhle motorkem si můžete dělat papírová letadýlka všech tvarů a barev jak na běžícím pásu a pak je ve vzduchu ovládat svým smartphonem, pokud podporuje Bluetooth 4.0. Nemůže být lepší hračka pro tatínky a syny. Do prodeje se PowerUp 3.0 dostane na podzim.

Robot, který pozná vaši tvář a hlas

WowWee RoboMe je robot, který funguje i sám o sobě, ale větší zábava s ním je, když máte iPhone nebo iPod. Ty totiž můžete použít jako robotovu hlavu a nadesignovat mu obličej.

WowWee RoboMe se dokáže naučit rozeznávat váš hlas a tvář a přijímat i hlasové příkazy místo mačkání tlačítek joysticku. Pomocí aplikace můžete tohoto robota ovládat i na dálku. V prodeji bude během léta.

Cloudrobot – bitka robotů

Koncept této hry je úplně jednoduchý, ale geniální. Není to nic jiného, než videohra, přenesená do 3D. Už jste někdy hráli za bojujícího robota? Teď si to můžete vyzkoušet se skutečnými robůtky.

Každý hráč má svého robotího boxera a ti spolu navzájem bojují. Ovládáte je přes Bluetooth a jejich AVR čipy zajišťují extrémně přesné pohyby. Bude to asi trošku drahá hračka, ale užijete si s ní, jako s ničím předtím.

Elektronické lego LittleBits

LegoBits je extrémně kreativní a technologické myšlení rozvíjející hračka. V podstatě jde o jakési elektronické lego, jehož kousky se spojují pomocí magnetů. Každý z kousků má jedinečnou funkci. Některé fungují jako světlo, jiné jako zvuky, senzory nebo tlačítka. Vy je můžete navzájem různě kombinovat a sestavovat obvody.

Najednou z vás nebo vašeho dítěte může být kreativní vynálezce, aniž byste museli umět programovat, nebo vědět něco podstatného o technice.

Nejoriginálnější nápad na mikroskop

Mikroskopy pro děti tu už byly mockrát, více či méně vymakané a také více či méně drahé. Skyrocket Toys přišli s prakticky geniálním nápadem, který se přímo nabízel. Proč vlastně nevyrobit mikroskop jako rozšíření připojitelné k chytrým mobilům? A jak si řekli, tak udělali.

Výsledkem je Quick Attach Microscope, který prakticky nezabírá žádné místo a je přímo magnetem pro zvídavě založené děti. Pokud tedy máte doma malého vědátora, větší radost mu můžete jen těžko udělat.

LED šatičky pro Barbie

V záplavě všech těch úžasných a kreativních technologických hraček bychom neměli zapomínat i na něco úplně obyčejného. I když, ono se řekne, obyčejného. LED šaty pro panenku jsou možná relativní klasika, ale zároveň futurismus jako hrom.

A nejde jen tak o nějaké nudné zapnuto-vypnuto. LED světýlka na šatečkách totiž dokážou vykreslovat přednastavené grafiky nebo reagovat na zvuk. Co je ovšem naprostá bomba, umožní vaší dcerce vytvořit vlastní design za pomocí stylusu.

Pasivním hračkám asi definitivně odzvonilo. A to je dobře. Naše děti mohou teď při hraní mnohem lépe rozvíjet své záliby a talenty. A až usnou, můžeme si tajně jejich úžasné hračky půjčovat i my. ;)