7 zvířátek, se kterými se potkáte jen jednou… smrt jistá!

Brazilský pouštní pavouk vám přivodí erekci

Je to nejjedovatější pavouk na světě a patří mezi nejpříšernější věci, co v přírodě můžete najít. Vůbec se totiž nebojí, neschovává a je velmi bojovný. Tváří v tvář člověku se stává agresivním. Navíc se rád potuluje, takže vám klidně vleze do domu, kde bude hledat samičku ke spáření.

V Brazílii mají tito pavouci na triku nejvíc případů intoxikace. Naštěstí jejich kousnutí ještě neznamená, že do vás vypustili jed. I tak je to ale hrozné kousnutí, protože příšerně bolí a navíc vás může přivést do rozpaků, protože vám přivodí priapismus, tedy dost nekonečnou erekci.

Po bodnutí odrancem pravým budete žadonit o amputaci

Nikdy by nevyhrál soutěž krásy, ale to vás určitě nebude zajímat, když vás bodne. Jeho jed totiž způsobuje tak hroznou bolest, že budete chtít, aby vám poraněnou nohu nebo ruku amputovali. Jed způsobuje šok, ochrnutí a okamžitou smrt, pokud nedostanete protilátku do pár hodin.

Tato ryba žije v tropických mořích a toxiny si ukládá do svých děsivých ostnů, kterými se brání predátorům. Má i jedno zajímavé využití. Japonci z ní dělají extrémně drahé sashimi, zvané okoze.

Štír smrtonoš nemá moc jedu, ale za to je to prvotřídní kvalitka!

Pravidlo, že štíří bodnutí způsobují jen otoky a znecitlivění, ale nejsou příliš nebezpečná, zcela narušuje tento nenápadný tvor. Jeho jed obsahuje tak silné neurotoxiny, že způsobují nesnesitelné bolesti, pak horečky, kóma, křeče, ochrnutí a smrt.

Naštěstí má smrtonoš jen malé zásoby jedu, takže dospělý a zdravý člověk má určitou šanci jeho bodnutí přežít. Narazit na tohohle miláčka byste mohli v pouštních oblastech Afriky, Asie a Turecka.

Jed Genus hapalochlaena zabije 26 lidí

Tato nádherná chobotnička s modrými kroužky si plave v Tichém oceánu a vypadá velmi roztomile, protože je malinkatá asi jako golfový míček. Je to však nelítostný zabiják. Jed, který v sobě obsahuje, dokáže během několika málo minut zabít až 26 lidí. A na její jed neexistuje protijed.

Její žahnutí je sice bezbolestné, ale toxiny okamžitě způsobí svalovou ochablost, znecitlivělost a po nich následuje ochrnutí dýchacího systému a smrt.

Na jed mořských šneků rodu homolice neexistuje protijed

Jsou to překrásní mořští hlemýždi žijící ve vodách Indie, Filipín, Zanzibaru a na některých místech Tichého oceánu. Kdybyste je někdy zahlédli, vůbec je neobdivujte a okamžitě plavte pryč. Jejich jediný cíl je chytit kořist.

Své toxiny vypouští malou jehličkou a jedna kapka jejich jedu dokáže hravě zabít 20 lidí. Příznaky se nemusí objevit okamžitě, ale klidně až za pár dní. Projeví se jako příšerná bolest, otoky a brnění. V případě koncentrovaného jedu pak nastane ochrnutí svalů, změny vidění a selhání dýchacího systému. A protilátka neexistuje.

Jed kobry královské zabíjí 5x rychleji než jed mamby černé

Kobra královská je uznávaná za světově nejjedovatějšího hada a potkat ji můžete v jižní a jihovýchodní Asii. Její latinské jméno ophiophagus se dá přeložit jako pojídač hadů, nerozpakuje se totiž dát si k obědu své příbuzné.

Jed této kobry je hravě schopen zabít člověka. Normálně vzrostlého slona skolí za 3 hodinky. Její jed sice není tak toxický jako jed jiných jedovatých hadů, ale dokáže ho naráz vyprodukovat 5x víc než třeba černá mamba a také zabíjí 5x rychleji.

Čtyřhranka Fleckerova vás přinutí zešílet bolestí

Čtyřhranka je vítězem v našem pomyslném žebříčku. Žije na pobřeží Austrálie a je považována za úplně nejjedovatější zvíře na planetě. Její jed je tak smrtící, že jím způsobila nejvíce úmrtí ze všech jedovatých zvířat.

Její toxiny útočí na srdce, nervový systém a kožní buňky. Oběť se dostane prakticky ihned do šoku, ale bodnutí je tak bolestivé, že i když tou bolestí omdlíte, křičíte i v bezvědomí. Pravděpodobně se utopíte nebo zemřete na srdeční selhání dřív, než se dostanete ke břehu. Pokud by vás někdo stihl zachránit, trpěli byste příšernými bolestmi ještě po řadu týdnů.