7 nejpodivnějších soch, na které se určitě nikdo nechce dívat

Socha Child Eater
Zdroj: flickr.com

Fontána s Pojídačem dětí ve švýcarském Bernu je opravdu děsivá. Jedno dítě se zrovna stalo svačinkou, další si exotický sympaťák drží do zásoby. Nejšílenější na tom je, že už nikdo neví, proč a kdo tuhle hrůzu vůbec postavil. Ale rodiče s dětmi chodí kolem statečně každý den. Jak moc duševně zdravé jsou asi děti v Bernu?

Socha Hand of Desert
Zdroj: music-travels.co.uk

V chilské poušti Atacama se dere na povrch obr! Zatím je z něho vidět jen ruka… Sochař Mario Irarrázabal je obříma rukama asi posedlý. Tato Ruka pouště je sice zatím jeho největší, vysoká asi jako třípatrový dům, ale po světě už roztrousil i její menší sestřičky. Najdete je v USA a  Uruguayi.

Socha Totem
Copyright: FaceMePLS

Totem belgického umělce Jana Febreho byl odhalen v roce 2005. Postavil ho k výročí Katolické univerzity v Lovani a prý symbolizuje jejího ducha. My nemáme tušení, jak by mohl obří nabodnutý brouk symbolizovat ducha univerzity, ale každopádně nám to přijde velmi znepokojivé.

Ozymandias na pláních
Zdroj: flickr.com

Výstřední milionář Stanley Marsh 3 nechal tohoto Ozymandiase na pláních postavit na počest básně Percy Bysshe Shelleyho o marnosti lidského snažení. Ponožky přimalovali vtipálci, ale Marshovi se zalíbily, tak je tam nechal.

Socha Tarasque
Zdroj: wikipedia.org

Tarasque je bytost z legend, napůl želva – napůl medvěd. Už to samo o sobě je dost výstřední, opravdu je ještě potřeba stavět tomu sochu? Tento zjev prý kdysi terorizoval vesnici Terascon ve Francii, než ho zkrotila svatá Marta. Vesnice pak byla pojmenována po něm a dnes mu tam stojí socha. Proč raději neoslavují svou osvoboditelku?

Lobster Mickey
Copyright: A. M. Kuchling

Humrový Mickey je na rozdíl od předešlé potvory typickou modlou dnešních dní. Na triku ho má umělkyně Breanna Rowlette a vznikl jako součást projektu, který podpořilo studio Disney. Sochaři měli vytvořit variace na Myšáka Mickeyho tak, aby se v nich odrážely různé regiony USA. Tenhle humrový stojí v Bostonu a my si myslíme, že je to slušná noční můra.

Socha prasokachna
Copyright: Sukidala

V sochařských hrůzách však suverénně vede Prasokachna. Zodpovědný je za ni Alvar Gullichsen, který ji v roce 1999 pustil po řece Aurajoki. Dnes kreatura hnízdí blízko University v Turku. Podle umělce jde o kritiku genových manipulací, ale někteří občané ji bůhví proč ve svém městě vidí jen velmi neradi.