Váčky pod očima se nám dělají, když se hodně a upřímně usmíváme

Zatímco celá Evropa a Amerika na sebe plácá tuny předražených krémů a sér, aby se těch hnusných záhybů pod očima zbavila, v Jižní Koreji jde o důležitý ukazatel krásy. Tukovému polštářku pod okem tam říkají aegyo sal, což znamená usměvavé oko nebo zkrátka něco velmi roztomilého.

Ale ani tady se neuplatníte s rudými, fialovými nebo hnědými otoky – to by vás hnali! Váčky pod očima jsou tu sice obrovským trendem, ale jen ty, které jsou zbarveny zcela přirozeně jako zbytek pokožky. S takovými váčky vypadáme hned mladší a roztomilejší, získáme prostě jakési dětské kouzlo.

Korejci si totiž velmi všímají toho, jak se mění mimika během úsměvu. A kůže se nám pod očima takhle nakrčí, když se hodně a upřímně usmíváme. Proto jsou váčky v Jižní Koreji považovány za znak příjemných, milých a usměvavých lidí. A bez takových vlastností nemůže přece skutečná krása vůbec fungovat!

K váčkům vám pomůže make-up, gumičky nebo operace

V Koreji jsou ženy s přitažlivými váčky považovány za jediné, které dokážou muže okouzlit sladkostí, roztomilostí, ale zároveň skromností, ohleduplností a poddajností. Taková žena se při vyslechnutí lechtivého vtipu červená, místo aby se řehtala na celé kolo. Možná je to tak trochu obdoba toho, co si u nás myslíme o dolíčcích.

Pokud má jižní Korejka smůlu a je obdařena zcela hladkou pletí, může si samozřejmě k roztomilým váčkům pomoct uměle. Existují jednoduché a neinvazivní metody, jako šikovný make-up nebo nalepovací váčky, či stahování malými gumičkami těsně pod očima.

Trvalejší váčky se ovšem dají získat také pomocí chirurgického zákroku. Při něm se odebírá tuk z některého místa na těle, aby se implantoval pod oči.

Pokud jste tedy postižení právě takovými hezkými očními váčky, prostě si vyjeďte do Jižní Koreje, budete tam obletováni. Anebo si aspoň ráno, při zoufalém pohledu do zrcadla po propařené noci, řekněte: „No a co, v Koreji bych byl to nejroztomilejší stvoření široko daleko!“