Nastřelování kondomu z prakové pistole vypadá docela nebezpečně a bolestivě

Jörg je doslova posedlý praky a jeho koníčkem je vymýšlet, jak si jimi usnadnit život nebo jak si užít dobrodružství s jejich vynalézáním. Když se dozvěděl o výzvě Gatesových, navrhl zařízení, které umožňuje mnohem jednodušší aplikaci kondomu, než bylo dosud možné.

Háček je ovšem v tom, že se kondom prakticky nastřeluje. Zařízení vypadá jako dřevěná pistolka a nevzbuzuje zrovna důvěru. Když se na ni podíváte, pomyslíte si: „Au, to by mohlo bolet.“

A opravdu je to vlastně pistole. Kondom vložíte do komory, zařízení nasunete na penis a za pomocí gumiček střílíte. Po odstranění zbraně zbyde dokonale aplikovaný kondom. Erekce už asi sotva.

Jörgovo video na YouTube má víc než čtyři miliony zhlédnutí

Svůj vynález předvedl Jörg na YouTube, kde už o hodně překročil čtyři miliony zhlédnutí. Z tříminutového videa je jasně poznat, že aplikace je opravdu riziková, protože výstřel kondomu je až bolestně rychlý.

Sám Jörg ochotně přiznává, že prakový aplikátor má ještě své mouchy. Nedostatek přesnosti a strach z bolesti uživatele jsou jeho největší nedostatky. Proto prý potřebuje získat peníze od nadace, aby své udělátko vylepšil. Pak, jak věří, pomůže vyřešit světový problém s nechtěnými těhotenstvími a pohlavně přenosnými chorobami, hlavně s AIDS.

Tvrdí, že nic nefascinuje muže tak, jako zbraně a jejich pohlavní orgány. Proto vidí ve svém vynálezu obrovský potenciál.

Už si můžete oddechnout, vážně jde jen o vtip a propagaci myšlenky nadace Gatesových

Zpráva o prakové pistoli na kondomy se virálně rozšířila a většina z nás doufala, že jde jen o vtip, ačkoliv to nebylo úplně jasné. Naštěstí dnes už víme, že si z nás Jörg skutečně tak trochu vystřelil, ačkoliv měl docela ušlechtilý motiv.

V normálním životě je Jörg generální ředitel společnosti se spotřební elektronikou a nedá se říct, že by byl blázen. Jen si v dětství oblíbil praky a ty ho fascinují dodnes. Výroba různých zařízení na jejich bázi se mu stala koníčkem. Netouží však tento zájem zpeněžit, protože má obavy, že by se z milovaného koníčka stala jen další práce.

Když si ovšem všiml výzvy nadace manželů Gatesových, pomyslel si, že je to skvělá věc. Kondomy totiž podle něho plní svou funkci, ale jinak za moc nestojí. Rozhodl se tedy, že zajistí tomuto záměru trošku větší publicitu.

Očekával kritiku za to, že si dělá z nadace legraci, ale dostal poděkování za pomoc při propagaci

A protože je nejlepší v dělání praků, udělal, co mu jde nejlépe. Prakový aplikátor však byl od začátku vtip. Teoreticky funkční, ale Jörga by nikdy nenapadlo ho otestovat na sobě.

Tak trochu čekal, že se Gatesovi naštvou, protože si z jejich výzvy vystřelil, ale ti ho velmi mile překvapili. Poslali mu přátelský mail, kde si pochvalovali, kolik lidí se díky bláznivému videu dozvědělo o jejich programu a poděkovali mu za pomoc při šíření idey kondomu budoucnosti.