Účasti v silničním provozu se nevyhne asi nikdo z nás. Co se týče dětí, je potřeba dbát zvýšené opatrnosti a podpořit jejich bezpečí a to nejen za běžných podmínek, ale především v mlze a při zhoršené viditelnosti. Může nám s tím pomoci reflexni vesta, která zvýší jejich viditelnost až do vzdálenosti 300 metrů.

Řidiči se tak mohou připravit na skutečnost, že účastníky silničního provozu jsou děti, jejichž chování bývá často nevyzpytatelné, s dostatečným předstihem.

Vybíráme vhodnou vestu

V nabídce je celá řada různých druhů nejen velikostí, ale i barev a to jak pro dospělé, tak i pro děti.Rozdíl mezi vestou dětskou a pro dospělé je sice viditelný, princip však zůstává stejný, je jím zvýšená viditelnost a ochrana zdraví.

Nejčastějšími barvami jsou oranžová a zelená. Na nových vestách ještě naleznete reflexní pruhy (většinou bývají tři), které ještě podpoří lepší viditelnost.

  • Střihy, tvary, zapínání

Vesty lze obléknout přes hlavu. Pokud si vyberete vestu na zapínání, většinou je volen suchý zip, který je umístěn v přední části nebo na boku vesty.

Kromě vesty klasického střihu je v nabídce i vesta ve tvaru V, která je určena nejen dospělým, ale i dětem.

  • Reflexní vesty pro děti

Pohyb dětí podél silnice či její přecházení se stává nejčastějším rizikovým faktorem, při které dochází ke střetu dítěte s automobilem. Je tedy potřeba dbát zvýšené bezpečnosti, kterou podpoří právě reflexní vesta.

Do nabídky dětský vest jsou zařazeny jak vesty klasické, tak i s potiskem. Vybírat můžete z celé řady potisků zvířecích motivů, díky kterým bude reflexní vesta zajímavým a atraktivním doplňkem každého dítěte.

Pokud chcete, aby vaše dítě bylo dobře vidět, pořiďte mu nejen bezpečnostní vestu, ale i další bezpečnostní prvky – reflexní pásky nebo přívěsky na batoh.

Velký výběr naleznete na webu altima.cz.