S textovacím deštníkem vám už nebude chybět jedna ruka při psaní SMS!

Všichni už jsme určitě zkoušeli psát SMS nebo aspoň hledat kontakt s deštníkem v ruce. A není to rozhodně žádný odvaz. Hrozí buď pád mobilu, nebo deštníku a v obou případech je milovaný přístroj prudce v ohrožení!

Naštěstí někdo vymyslel důmyslnou věcičku – deštník s rukojetí, která vypadá trošku jako boxer. Zdání však klame, slouží pouze a jen k tomu, abychom mohli držet jednou rukou deštník a zároveň prsty, provlečenými „boxerem“ přidržovali i mobil. Super řešení!

V třeskutých mrazech to bez rukavic nejde – jak v nich ale ovládat mobil? Snadno, pořiďte si speciální!

Zimu máme sice na delší dobu z krku, ale vrátí se, než stačíme říct „ledová tříšť“. Kromě toho si všichni dokážeme jistě živě vybavit zimní trable s dotykáči! Nejenže nám při psaní pořádně mrznou ruce, ale prsty kvůli tomu také ztrácí své přirozené vodivé vlastnosti a displej na ně hůř reaguje. A do rukavic se člověk obléknout při psaní nemůže.

Ačkoliv vlastně může! Speciální rukavice pro dotykové obrazovky mají vylepšené konečky prstů. Do špičky jejich palce, ukazováčku a prostředníčku jsou vetkaná elektricky vodivá vlákna.  Je to trochu zvláštní pocit, ovládat displej v rukavicích, ale jde to bez problémů. Brzy si zvyknete a nebudete automaticky sundávat rukavice, až uslyšíte vyzvánění.

Pouzdro na iPhone dnes dokáže potěšit i závisláky na kávě

Pokud máte iPhone a jste zároveň závislí na kávě, nebudete už nikdy muset řešit dilema, jestli držet kávu, nebo SMSkovat. Prostě si kupte pouzdro na mobil, které má zabudovaný držák na kafe. Funguje to famózně! Ačkoliv zatím pořád ještě nemůžete zároveň psát i pít kávu. To snad vyřeší některý z gadgetů v budoucnosti.

Ve vaně se dá mobil ovládat děsivým svítícím nosem, co vypadá jako z hororu

Taky někdy riskujete a berete si mobil do vany? Je to šílenství, ale když člověk čeká důležitý hovor nebo zprávu, co mu zbývá? Ovšem v takovém případě je SMSkování a vůbec veškerá manipulace peklo. Kolem tma a všechno je mokré, zvlášť naše ruce. Naštěstí nějaký blázen vymyslel svítící nosový stylus.

Vypadá jako hororová rekvizita, a když ho zkusíte použít, budete se cítit opravdu hloupě. Ale funguje! Takže významné poklepávání na čelo není na místě.

Během řízení auta mobil používat nesmíme, při řízení kočárku je to naštěstí povoleno!

No jo, povoleno, to se lehko řekne. Ale zase nám tak trošku chybí ruce! Ale nevadí. Tentokrát nám situaci pomůže vyřešit další šikovná hračka – držák mobilu, který se dá připevnit na držák kočárku.

Ale nejen na ni. Díky tomuhle držáku si mobil připevníte klidně i na nákupní vozík, rotoped nebo skutečné kolo. Ale tam už to trochu zavání nehodou.

Zabraňte dotěrům v MHD číst vaše zprávy!

A tady máme konečně něco pro paranoiky. Ačkoliv všichni víme, že pokud trpíte zvýšenou podezíravostí, neznamená to, že po vás nejdou. A taky čím si nejlépe zkrátit pekelně horkou cestu do práce v MHD, než nenápadně čučet okolním lidem na displej a číst si jejich SMS?

Bránit se zvědavosti spolucestujících je ovšem docela jednoduché. Stačí poměrně primitivní stínítko, jako třeba tohle, vyráběné pro BlackBerry.

Bojíte se, že vám hrbení se nad mobilem zničí záda? Pořiďte si textovací židli!

Teď něco pro skutečné fajnšmekry, tento gadget totiž nepořídíte za pár stovek. Ale vaše záda vás za něho budou milovat! Tahle židle je anatomicky designovaná právě pro užívání mobilních technologií. Je ideálně vytvarovaná pro devět nejčastějších pozic, které podle průzkumu zaujímáme během hrátek s technologiemi. Perfektně slouží pro psaní SMS, psaní na notebooku, při telefonování nebo čtení na iPadu, během kterých poskytne našim zmučeným páteřím dokonalou oporu.