Každá budoucí maminka si před narozením miminka musí rozmyslet, do jakých plenek jej bude přebalovat. Na výběr má z různých možností, od nejklasičtějších látkových plen, přes modernizované látkové plenky, ekologické jednorázové plenky či klasiky v podobě jednorázových plen. Proč vsadit právě na látkové plenky, které můžete opakovaně používat?

Ekologická stopa

Jedním z hlavních důvodů, proč zvolit právě látkové plenky, je otázka ochrany životního prostředí. Používání jednorázových plen je pro životní prostředí nesmírně zatěžující, a to nejen co se týká vyprodukovaného odpadu, ale také množství energie, která se k výrobě plen využije. Přitom existují šetrnější a miminku mnohem pohodlnější varianty.

Dostatečné pohodlí

Pro maminky je rozhodující zpravidla to, aby bylo jejich miminko kvalitně přebaleno, tedy spolehlivě a do příjemných materiálů. Právě bavlněné látkové pleny přináší miminku dostatečný komfort. Moderní látkové plenky jsou pohodlné, ekologické a neobsahují žádnou zbytečnou chemii.

Žádná chemie

Víte, z čeho jsou vyrobeny jednorázové plenky? I když se na první pohled zdají jako komfortní a zdraví neohrožující, jsou vyrobeny z chemických látek, tedy netkané textilie z polyethylenu, obsahují také absorpční gel a plenky jsou také různě parfémované, což může pokožku miminka zbytečně dráždit. Diskutovaným problémem je také otázka přehřívání pohlavních orgánů, které je rizikové především u chlapců. Bavlna přináší i v tomto směru komfort.

Výhodná cena

Přijde vám cena za látkové plenky vysoká, vzhledem k tomu, že cena za jednorázovou plenku je o mnoho nižší? Myslete však na to, že je látkové plenky můžete neustále opakovaně používat, a to i u dalších potomků. Jednorázové plenky po použití pouze vyhodíte a tato investice se vám už nijak nevrátí. Látkové plenky tak vyjdou finančně výhodněji.