Legendární hodinky Casio G-Shock netřeba moc představovat. Je to jedna z nejproslulejších kolekcí hodinek vůbec. Tyto pánské sportovní hodinky se od ostatních hodinek liší jak svým originálním zevnějškem, tak i vytříbeností v oblasti funkcí a možností. Série G-Shock je synonymem pro odolné hodinky, je to šperk do jakéhokoliv počasí, který si poradí i v extrémních podmínkách.

Od cigaret po hodinky

Hlavní komoditou japonské společnosti Casio Computer Co., založené v roce 1946, nebyly hodinky, nýbrž kvalita a praktičnost. Než se firma vůbec dopracovala k hodinkám, trvalo to poměrně dost času. První produkt zakladatele Tadaoa Kashia byl prsten sloužící jako držák na cigarety, který umožnil nositeli kouřit cigaretu a zároveň mít ruce volné. Asi o dekádu později se firma začala specializovat na kalkulačky, které si na mezinárodní úrovni taktéž utrhly svůj podíl na trhu popularity a jsou hojně používány dodnes. Dalšími produkty byly například fotoaparáty či audio technika. Prvním ze série G-Shock hodinek byl model DW-5000C, od roku 1983 bylo vyrobeno více než 100 miliónů kusů. Od té doby se název firmy Casio nese světem při zmínění pánských kvalitních hodinek.

Revoluční výdrž

Sportovní hodinky G-Shock mají za sebou řadu zátěžových testů. Již dříve zmíněná kvalita se prosadila opravdu až na první místo. Cílem vzniku těchto hodinek bylo vyrobit hodinky, které se zkrátka nerozbijí po pádu na zem. Luxus a křehkost nebyly tak úplně body, od kterých se firma chtěla odpíchnout, ba naopak robustnost a kvalitní výdrž se staly tématy tvořící historii. Dne 12. listopadu 2017 se hodinky G-Shock zapsaly do Guinnessovy knihy rekordů za nejtěžší vůz, který přejel hodinky. Model hodinek Casio G-Shock DW5600E-1 vydržel hmotnost 24,97 tuny nákladního vozu! Tato řada pánských sportovních hodinek je opravdu vytříbená a výrobci si dali záležet na tom, aby hodinky zvládly právě extrémní podmínky. Pouzdro i pásek hodinek Casio G-Shock je vyroben z vodě odolného materiálu. Ciferník hodinek chrání minerální sklíčko. Hodinky jsou vodotěsné do 20 atmosfér, jsou odolné vůči nárazům, vibracím a otřesům.

Očividné výhody

Je zřejmé na pohled, že hodinky G-Shock jsou vymoženější než kterékoliv jiné. Kromě široké řady pozitivních údajů z hlediska výdrže, jejich funkčnost nadchne nejednoho nadšence do hodinek. Majoritní funkcí typů hodinek G-Shock je zobrazování data, většina modelů také například ukazuje čas digitálním výstupem i ručičkami, hodinky mají stopky s přesností na jednu tisícinu vteřiny, časovač, senzor atmosferického tlaku a teploty, jsou vybaveny běžným alarmem, který lze nastavit na pět rozdílných časů buzení nebo LED diodu sloužící pro podsvětlení. Hodinky jsou osazeny quartzovým strojkem, jehož baterie při průměrném využívání funkcí vydrží dva roky.

Pro koho je tento zázrak?

Není divu, že pánské sportovní hodinky Casio G-Shock patří do obliby pánů, kteří potřebují zdolat horu, udělat piruetu stíhačkou, kopat v kamenolomu, potápět se za žraloky a zároveň vědět, kdy se mají vrátit domů na oběd. Dámy si ale také přijdou na své, G-Shock pro ně vyrábí vizuálně podobnou řadu pod označením Baby-G. Díky velice příznivé cenové dostupnosti se z nošení tohoto zázraku na zápěstí může těšit téměř každý. Nejen člověk, který je dennodenně vystavován extrémním podmínkám, ale také obyčejný student si může dopřát nosit tento skvost na ruce každý den.