Přidali do piva elektrolyty a uvařili lehké světlé a tmavý ležák

Vědci z Griffithova zdravotního ústavu v Queenslandu v Austrálii jsou si asi perfektně vědomi priorit, které my, jako lidstvo, máme. Tak dlouho se pokoušeli vyrobit pivo, které by nás neodvodňovalo a my se tak mohli vyhnout nepříjemným následkům druhého dne, až to dokázali.

Nakonec je z toho pivo, obohacené o elektrolyty, které pomáhají naše organismy zavodňovat. Jeho vynálezci dokonce věří tomu, že pivo podle nového receptu je dokonce lepší než klasické. To bychom jim sice úplně nespolkli, ale zbavit se bušení v hlavě a nevolnosti už stojí za maličký ústupek ohledně chuti.

Elektrolytické pivo navařili ve dvou variantách – jako světlé a jako tmavý ležák. Testovali ho na sportovcích, kteří zrovna dokončili fyzicky namáhavý trénink a potřebovali doplnit tekutiny. Rozdělili je na čtyři kontrolní skupiny.

Budeme ho muset vypít dvakrát tolik, abychom se opili

Dvě skupiny dostaly elektrolytické pivo a dvě normální. Podle výsledků elektrolytické pivo rehydratovalo o více než třetinu víc než běžné pivo. Objevitel procesu obohacení piva o elektrolyty, profesor Desbrow, dokonce tvrdí, že toto pivo bylo v zavodňování organismu efektivnější než voda.

Úžasná schopnost hydratace však jde do jisté míry na úkor obsahu alkoholu, který musí být v takovém pivu nižší. Světlé pivo s elektrolyty má tak obsah alkoholu kolem 2,3 procent. To je sice pomalu jen polovina toho, co u klasického piva, ale řešení je jednoduché – prostě jich vypijeme víc.

Bohužel, tohle zázračné pivo se zatím ještě nedá koupit, takže budeme doufat, že brzy půjde do distribuce. Mezitím nám nezbývá, než se ještě přidržet svých osvědčených vyprošťováků.