Za černý hot dog může vlastně japonský Burger King

Black hot dog Black Terra

Zdroj: merdeka.com.

U Japonců už jsme na nějaké ty výstřelky zvyklí, takže ani ultimátně černo-černý hot dog nás už nemůže moc překvapit. A když říkáme černý, myslíme opravdu černý tak, až pohlcuje světlo, stejně jako černé uhlí. A přesně jako uhlí taky vypadá. 30 cm černého párku v celé jeho velkoleposti spočívá v dokonale černém rohlíku. Jen pokud si poručíte kečup, cibuli nebo hořčici, tak bude inkoustová čerň narušena nemístnými barvami.

Black hod dog Black Terra

Zdroj: xoxma.v

Éra této legendy začala, když se v Japonsku objevil černý Premium Kuro Burger od Burger King. Ten se připravoval z černé housky, ovšem všechny ostatní složky, jako maso a zelenina, měly svou přirozenou barvu. Odpovědí na tento jídelní výstřelek byl mnohem vymakanější Black Terra Hot-Dog od Vegas Premium Hot-Dogs. Nevábně vypadající párek v rohlíku se překvapivě stal obrovsky populárním.

Černá barva kupodivu lidi neodradí, spíš probouzí zvědavost

Black hot dog Black terra

Zdroj: neogaf.com

Řekli byste si, že když člověk na poutači vidí něco, co má barvu a zdánlivě i konzistenci uhlí, nebude se moct hrnout do toho, aby za to zaplatil, nebo to snad dokonce jedl! Ale ukázalo se, že opak je pravdou. Lidé jsou tak zvědaví, jak může černý párek a rohlík chutnat, že málokdo odolá.

A zklamání se asi nedočkají. Přestože tato pochoutka vypadá, že musí být lahodná asi jako spálená guma, ve skutečnosti není jeho chuť vůbec černým barvivem ovlivněna. Dlouho se předpokládalo, že Vegas Premium Hot-Dogs barví svůj párek v rohlíku inkoustem chobotnic, ale ukázalo se, že jde ve skutečnosti o uhlí. Je však stoprocentně jedlé – vyrábí se z bambusového prášku a po celé Asii se používá běžně jako potravinářské barvivo. Nejenže je úplně nezávadné a nijak nemění chuť potravin, ale údajně dokonce prospívá našemu zdraví.

Black hot dog Black Terra

Zdroj: odditycentral.com

Takže kdybyste se někdy ocitli v Tokiu, neváhejte a černý hot dog vyzkoušejte. Zaplatíte za něho asi 600 jenů, což je zhruba 120 Kč. Je to sice trošku drahá svačinka, ale za ten zážitek to určitě stojí.