Stavebníci LEGO zná snad každý, prodává se po celém světě. Společnost Lego Group hledala způsob, jak by mohla být stavebnice vyráběna způsobem, který je ekologičtější. Konečně byl vytvořen prototyp cihly LEGO, která je vyrobena z recyklovatelných plastů. Tento produkt splňuje požadavky na bezpečí a kvalitu.

Vývoj byl dlouhý, ale úspěšný

Na vývoji pracovalo přes 150 lidí, kteří hledali dlouhodobě udržitelné řešení pro tuto stavebnici. Za poslední 3 roky bylo testování přes 250 různých variací PET materiálů a dalších dalších druhů plastů. Nakonec se nám podařilo vyrobit prototyp, který je naprosto perfektní a splňuje všechna očekávání.

Viceprezident odpovědnosti za životní prostředí ve společnosti LEGO, Tim Brooks, řekl: „Jsme z tohoto průlomu nadšeni. Největší výzvou na naší cestě k udržitelnosti je přehodnocení a inovace nových materiálů, které jsou stejně odolné, pevné a kvalitní jako naše stávající cihly – a hodí se k prvkům LEGO vyrobeným za posledních 60 let. “

Prototyp se zatím testuje

A přesto jde o skvělou zprávu, může ještě nějakou dobu trvat, než se LEGO z recyklovaných materiálů objeví v obchodech. Viceprezident Brooks také vysvětlil: „I když bude chvíli trvat, než si budou moci hrát s cihlami z recyklovaného plastu, chceme dát dětem vědět, že na tom pracujeme, a přivést je na cestu s námi. ”

Velké plány

Prototyp je vyroben z recyklovaného PET, který pochází od dodavatelů ve Spojených státech, kteří náhodou používají procesy, které jsou schváleny jak americkým úřadem pro kontrolu potravin a léčiv (FDA), tak Evropským úřadem pro bezpečnost potravin (EFSA), aby byla zaručena jejich celková kvalitní. Již v minulosti společnost potřebuje, že chce snížit produkci jednorázových plastů a také, že vyžaduje vysoké investice k tomu, aby zajistila řešení, která bude ekologicky šetrnější.

Related Posts