V situaci, kdy vám přestane fungovat váš notebook, většina lidí zvolí ten nejčastější a nejběžnější způsob opravy – vezme svého miláčka a odnese jej k prodejci nebo do autorizovaného servisu. Tam sice počítač dají zase do funkčního stavu, ale opravu provádí pouze výměnou celých komponent.

Tento systém opravy je sice relativně rychlý ale docela drahý. Existují totiž servisy, ve kterých vám váš notebook opraví stejně rychle ale za mnohem nižší cenu. TA je nastavena je z důvodu toho, že jednotlivé díly vám nevyměňují, ale přímo opravují. Někdy postačí přeletovat jen plošný spoj nebo vyměnit kondenzátor a celá základní deska je zcela funkční.

Jak tento servis notebooků využít?

Zabalení a odeslání notebooku

Zabalení počítače vám zabere maximálně 15 minut. Stačí zvolit vhodnou kartonovou krabici – čím silnější, tím lepší. Rozměry krabice by měly být v každém rozměru asi o 5 cm větší než notebook. Vhodnou krabici zakoupíte na každé poště nebo v papírnictví. Aby se obsah nepohyboval, obložte jej molitanem, kousky polystyrénu, bublinkovou fólií nebo v největší nouzi postačí dostatek zmačkaných novin.

Samotný notebook před vložením do krabice zabalte ještě do igelitového sáčku nebo tašky. Do krabice nezapomeňte vložit objednávku, kterou jste si vyplnili na webových stránkách servisu a následně vytiskli. Krabici pečlivě zalepte!

Nyní již jen postačí počkat na kurýra, který si poškozený notebook vyzvedne a odveze do servisu pro opravu notebooků. Termín svozu si sjednáte při vyplňování vaší objednávky.

Diagnostika, oprava a odeslání notebooku zpět

Následující den se notebook dostane na stůl servisního technika, který provede diagnostiku a analýzu problému. Ještě ten den vypracuje kalkulaci opravy včetně náhradních dílů a doby potřebné na opravu, a tento výsledek vám pošle k odsouhlasení. Ihned po souhlasu začne oprava. Poté dojde k diagnostice a přístroj následující den odchází kurýrem na vaši adresu.

Nepřeplácejte zbytečně za nové díly, když se váš notebook dá jednoduše zachránit!

Related Posts