Spousta lidí jako součást koupelny vidí obklady, ovšem do jiných místností už je nechtějí, připadají jim pak prostory studené. Tak to ale v žádném případě být nemusí, velmi záleží na typu obkladu, provedení i barevném tónu. Kromě koupelny se obvykle obkladů využívá na toaletách a často také v kuchyních, zejména za kuchyňskou linkou. Stále častěji ale můžeme vidět obklady v akci i v dalších místnostech, ať už jde o obývací pokoj, jídelnu, nebo i chodbu.

Vybíráme obklady

Obklady vybírejte vždy v souladu se stylem místnosti, K rustikálně zařízenému interiéru se skvěle hodí obklady v imitaci dřeva, nebo mramoru, moderní minimalistické prostory vyžadují určitou strohost, sem se budou hodit vysoce lesklé obklady, klidně čistě bílé, které jej podtrhnou. Jinde zase skvěle sedí matné obklady v dekoru imitace betonu, můžete se setkat s tím, že je na stěně použita i dlažba stejná jako na podlaze. Můžete vybírat nejrůznější provedení i formáty.

Někoho zaujmou spíš přírodní motivy, pro takové potom máme nepřeberné množství obkladů s dekory dřeva a dalších přírodních materiálů. Co se týká koupelny, zde můžete použít také mozaiky z různých materiálů, z těch přírodních jsou to zejména říční oblázky, travertin, nebo také beton. Velmi dobře a útulně působí obklady v imitaci mramoru. Ten se hodí nejen do koupelen, ale i do kuchyní, jídelen, nebo jako obklad krbové vložky v obývacím pokoji. Mramorové obklady se prodávají ve spoustě různých barev a odstínů, stačí si vybrat takový, který se bude hodit k vám.

Velkou výhodou obkladů je odolnost a snadná údržba. Velkoformátové obklady jsou skvělé v každém interiéru, díky minimu spár se nemusíte bát údržby ani za kuchyňskou linkou. Navštivte internetový obchod RDkachle.cz, kde najdete široký výběr obkladů, dlažeb i mozaiek, a vyberte si obklady podle vašeho gusta.