Pohybujte ve světě IT? Pracujete v oblasti počítačů či jste pouze zapáleným nadšencem, pro které není v oblasti IT nic cizí a vyřešíte i ten nejzapeklitější problém? Jste fanoušky seriálu The Big Bang Theory? Pak jste se jistě setkali s pojmem geek nebo nerd. Geekem (gíkem) se však může prakticky kdokoliv, kdo je zapálený, až přehnaně nadšený pro jakoukoliv věc.

Odkud se geekové vzali?

Výraz geek (gík) je převzatý z angličtiny a jedná se o poměrně novodobý výraz, který označoval jedince, kteří byli zapáleni pro jakoukoliv věc. Nezáleží na tom, zda se jedná o oblast IT, sportu, jídla či módy. Geek nemusí být vzdělaný a ani cíl svého zaměření provozovat (sport) stačí, že o dané věci mnoho ví a rozumí ji na vysoce profesionální úrovni. Ovšem postupem času a pravděpodobně pod vlivem seriálů, výraz geek „zlidověl“ především v oblasti IT.

Klasičtí geekové – počítačoví nadšenci, milovníci PC her – bývají často považováni za podivíny (pravděpodobně také vlivem seriálu). Většinou se jedná chytré zapálené jedince, kteří žijí originálním životem a věnují se tomu, co je baví.

Vtipné a originální

Jejich originální a jedinečné smýšlení se také projevuje ve vybavení interiéru a ve stylu jejich oblékání, čehož se chytil módní průmysl. Geek trička prezentují především pohodlnost a vtipnost, která pobaví i okolí geeků. Vtipné nebo dvojsmyslné obrázky prezentují většinu geeků a mnohdy se setkávají s otázkou: „Ty máš boží triko. Kde jsi ho koupil?“

Kde geek tričko koupit?

Pokud jste geekem nebo se vám vtipná trička líbí a k tomu jste příznivci vysokojakostního oblečení s kvalitním potiskem a chcete, aby vám nápis či obrázek na triku dlouho vydržel, mrkněte na webové stránky geekworld.cz, kde toho objevíte mnohem více. Kromě geek triček, můžete vybírat i z geek přívěsků či šperků.

Related Posts