Od narození žila s jednou ledvinou bez problémů – ale třetí dítě už byla moc velká zátěž

Manžel se pokoušel sehnat ledvinu pro svou manželku na ulici

Zdroj: gawker.com

Ano, čtete dobře. Larry skutečně vzal kus lepenky, na kterou napsal “potřebuji ledvinu pro manželku” a v čirém zoufalství s ním chodil po městě. Ale nepředbíhejme…

Jimmy Sue se s jednou ledvinou už narodila, ale nezdálo se, že by to byl nějaký problém. Šťastně se vdala a manželovi porodila dvě děti. Komplikace nastaly až po třetím porodu, kdy její jediná ledvina začala selhávat.

Tak pro manžele Swillingovi vypukl nekonečný kolotoč dialýzy a trpělivého čekání na vhodného dárce. Ukázalo se totiž, že nikdo z rodiny není s Jimmy Sue kompatibilní a ledvinu jí nemůže poskytnout.

Po více než 56 letech manželství se Larry musel dívat na to, jak jeho jediná láska stále víc chřadne a věděl, že se o ni prostě musí postarat. Jenomže co můžete dělat, abyste sehnali ledvinu?

O ledvinu žádal náhodné kolemjdoucí ve svém městě

Manžel se pokoušel sehnat ledvinu pro svou manželku na ulici

Zdroj: f5haber.com

Larry udělal to jediné, co ho napadlo. Vzal transparent a vykročil do ulic svého rodného města Andersonu prosit náhodné kolemjdoucí o ledvinu. Kdyby zůstalo jen u držení transparentu na ulici, asi by Jimmy Sue nezachránil. Jenomže zoufalého 77letého muže, který shání náhradní orgán, hned tak nepřehlédnete a všechno neobvyklé se hned šíří prostřednictvím médií.

Případ Swillingových se stal velice populárním a záhy se skutečně začali ozývat potenciální dárci. Příběh tak dlouhé a pořád hmatatelně nezdolné lásky dojmul tisíce lidí a mnoho z nich bylo ochotno vzdát se pro manžele své ledviny.

Víc než stovka těchto ochotných dárců také skutečně prošla testy a zázrak se stal skutečností – jeden z nich plně vyhovoval. Po roce hledání našel Larry 41letou vysloužilou námořní nadporučici Kelly Weaverlingovou, která byla kompatibilní s jeho ženou a víc než ochotná pomoci.

Teď chce Larry dál podporovat lidi v podobně zoufalé situaci

Larry a Jimmy Sue

Zdroj: foxnews.com

Kelly popsala pro média svůj neuvěřitelný čin milosrdenství jako nevyhnutelný akt instinktu: “Už jste někdy měli silný vnitřní pocit, který vám velel následovat instinkt, protože jste věděli, že se nemýlí? Přesně to se stalo. Chtěla jsem udělat něco, co dá té rodině naději.”

Krátce na to byla Jimmy Sue operována a všechno proběhlo bez komplikací. Larry s manželkou zase mohou být spolu bez starostí. To ale Larrymu nestačí. Našel si novou misi – jednak chce podobným způsobem hledat dárce pro další potřebné lidi a také chce najít ten správný způsob, jak poděkovat ženě, která mu vrátila zpátky jeho životní lásku.

Kdyby to nebyla pravda, byl by to zatraceně špatný příběh, který z nás má jen vymámit dojetí. Když však víme, že tohle napsal sám život, můžeme říct jen – lidi, někdy jsme zatraceně úžasní!