Mnoho lidí se nechalo zlákat čistou krásou a velkolepou krajinou Nového Zélandu poté, co sledovalo trilogii „Pán prstenů“. Tato krajina nabízí vysoké hory, drsná pobřeží, jezera, fjordy, alpské ledovce, gejzíry, vodopády, idylické pláže, sopky a pobřežní ostrovy.

To je jen zlomek toho, co můžete navštívit. Je to však také nabídka celé řady aktivit –  lyžování, rybaření, pěší turistiku a horolezectví – stejně jako obzvlášť vzrušující dobrodružství – bungee jumping, potápění, jeskyně, mostové lezení, tryskové plavby, rafting na bílé vodě a další.

Pojďte se s námi prostřednictvím několika nádherných fotografií s touto překrásnou a tejemnou zemí seznámit.

Golden Bay

Golden Bay, zasazený do severozápadního rohu jižního ostrova, nabízí celou řadu rozmanitých scenérií, včetně nádherných pláží, jako je Wharariki Beach, domov malebných skalních oblouků.

Milford Sound

Okouzlující Milford Sound je nezbytným zážitkem, který se nachází v jihozápadním regionu jižního ostrova. Tento fjord je součástí místa světového dědictví Te Wahipounamu, jak říká Rudyard Kipling ,nazvaný „Osmé světové divadlo světa“.

 

Champagne Pool

Champagne Pool je nádherný horký pramen, který se nachází v geotermální oblasti Waiotapu na severním ostrově Nového Zélandu. Jeho jméno je odvozeno od konstantního výtoku oxidu uhličitého, podobného jako sklenice bublajícího šampaňského. Živé odstíny pocházejí z bohatého ukládání minerálů a křemičitanu.

 

Waitomo Glowworm Caves

Jeskyně žhavých červů jsou známy pro svá stalaktitová a stalagmitová světla a pro přítomnost žhavých červů. Budete fascinováni stropy a stěnami lemovanými třpytivými modrými a zelenými pohádkovými světly a zároveň prozkoumáte fascinující labyrint jeskyně.

 

Národní park Tongariro

První národní park Nového Zélandu, Tongariro, obklopuje sopky Tongariro, Ruapehu a Ngauruhoe a nabízí některé z nejvíce kontrastujících krajin. Je plný překvapení a extrémů, včetně rozmanitého spektra ekosystémů, ve kterých se nacházejí smaragdové jezera, horké prameny, aktivní sopky a alpské louky, stejně jako bylinné pole.